Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden Esigara?
#1
Information 
Neden Esigara?
Sigara insanın sağlığını en kötü etkileyen şeylerin başında geliyor. Aldığınız her duman sizi ölüme bir adım daha yaklaştırıyor. Zararı yalnız size değil ayrıca çevrenizde bulunan her canlıyı kötü etkiliyor. Hatta cansız varlıkları bile.(Koku)

Ülkemizde ve dünyada sigaranın insana ve çevreye verdiği zararlardan dolayı Sağlık Örgütleri tarafından sigarayı bırakmak için etkinlikler ve kampanyalar düzenleniyor. Sigara bırakma hattı bunlardan bir tanesi. Bazı ülkelerde halka açık alanlarda dahi sigara içmek yasaklandı, insanları bu tütünlü zehirden uzak tutmak için devletler elinden geleni yapıyor gibi gözüküyor. (Sigarayı üreten devletler hariç) 

Elektronik sigaranın kullanılması ile birlikte tütün sigarasının verdiği zararların önüne geçilmiştir. Bu sayede tütün dumanı ile vücudunuza giren nikotin ve diğer zararlı maddeleri etkisiz kılınmıştır. Bir insanın sigara tüketim miktarına göre esigara sıvısı likitin nikotin oranı hesaplanır ve haftalar geçtikçe bu nikotin oranı düşürülerek bağımlılıktan kurtulunur. Devamı size kalmış nikotinsiz zevk için içe bilirsiniz. 

Bu esigaranın cihazları tüketici firma veya ülkemizdeki satıcıların üstlerine koydukları kar payı ile değişiklik göstermektedir. Sigara bıraktırma yöntemlerine bakıldığı zaman maliyeti en düşük ve en keyif veren yöntem diye biliriz. Günde 1 paket sigara içen insan 10*30=300 TL ayda sigaraya harcadığı parayı elektronik sigara ile birlikte yarı yarıya hatta çeyreğe kadar düşecektir. 

Angel Bol Buharlı Günler  AngelAra
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi