Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Wotofo İnceleme Wotofo Serpent Elevate RTA

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda Anton tarafından 25 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
 1. Anton

  Anton
  Expand Collapse
  Mareşal
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  6 Mayıs 2017
  Mesaj:
  593
  Alınan Beğeniler:
  2,016
  Şehir:
  Hammersmith
  Ratings:
  +6,544 / 35
  [​IMG]


  Son aylara kadar neredeyse ismini sürekli duyduğumuz bir ürün olan "Serpent Mini" adındaki RTA'in üreticisi Wotofo, bu bağlamda bizim için önemli bir firma. Neredeyse ilgili olan hemen herkesin elinden öyle ya da böyle geçmiş bir ürün olan Serpent Mini dışında elbette ki başka ürünler üretmiş olsa da bizde pek yankı bulamamış olan Wotofo, en son kısa süreliğine Serpent SMM ile gündemimize girip tekrar gözden kayboldu. Pek konuşulmasa da meraklıları tarafından Recurve RDA gibi son derece başarılı ürünleri satın alınıp kullanılan Wotofo, neredeyse bir süredir tüm çıkardığı ürünlerde Youtube incelemecileri ya da butik coil üreticileriyle çalışıyor ve aslında son çıkardığı ürünlerin hemen hepsi ortalama üstü ürünler. Bu incelememizde ele alacağımız "Serpent Elevate RTA" yine bir Suck My Mod (SMM) dizaynı ve yakın sayılabilecek bir zaman kadar önce çıktı. Buyrun Serpent Elevate RTA bize neler vaad ediyor görelim...

  Elbette ki unutmamak gerek, bu incelemeyi çok saygıdeğer hocamız @conkarev sayesinde gerçekleştirebiliyorum. Kendisine, bana güvenip atomizer'ını teslim ettiği ve arada hastalanmam nedeniyle atomizer'ını düşündüğümden daha geç teslim edebilmeme rağmen kızmadığı ( :) ) için çok teşekkür ederim. Böyle güzel forum üyelerimiz iyi ki varlar ve aramızdalar.


  1) Kutu İçeriği ve Ön İzlenimler

  SMM, Serpent Elevate RTA'i kendi kanalında tanıtım amaçlı ilk görücüye çıkardığında dış görünüşüyle ilgili olarak "e bu Zeus'un (Geekvape Zeus RTA) aynısı olmuş" demiştim. Nitekim hala daha aynı şekilde düşünüyorum. Bir kaç küçük dizayn tercihinin yarattığı farklılık dışında neredeyse Zeus'un ikinci bir modeli gibi görünen Serpent Elevate RTA, bu bağlamda yüzümü buruşturmadı değil. Ancak yüzüme oturan bu buruşukluk ilgili yayında deck'i gördüğüm zaman yerini ufaktan bir hayranlığa bırakmıştı. Top Air Flow (TAF) yani üstten hava kanallı atomizer'ların en büyük handikaplarından biri olan "coil'e havanın alttan vurmaması" sorununa çözüm getirmiş bir yaklaşım var gibi görünüyordu. Haliyle dış görünüşteki benzerliği çok da önemsememeye başladım. Hatta deck'in de aslında Mike Vapes'in "Recurve RDA"ine öykünen bir deck olmasına rağmen...


  [​IMG]


  Ürünü ele alıp kutuya geldiğimizde, sanıyorum yine adını andığımız Recurve RDA ile tam olarak oturan Wotofo'nun yeni kutuları ve içerikleri, kesinlikle göz alıcı bir paketle karşı karşıya olduğumuzu söyleyebilirim. Ürünün adıyla yani Serpent* ile ilgili olarak hazırlanmış yılan derisi benzeri kabartma baskılar çok hoş görünüyor. Ancak daha önemlisi tüm bu baskıları Wotofo'nun renk teması olan yeşil - siyah cuk oturmuş.

  Bu güzel kutunun içerisinde ise şunlar bulunmakta:

  * Wotofo Serpent Elevate RTA (üzerinde 810 resin drip tip, düz cam ve alyan vidalar bulunur halde)
  * Ekstra 810 akrilik drip tip
  * Ekstra tombalak cam
  * 510 drip tip adaptörü
  * Coily benzeri coil kesme aparatı
  * Siyah renkli düz tornavida
  * Alyan anahtarı
  * Yedek paketi (düz başlı vidalar ve oring'ler)
  * Bir çift framed staple coil
  * Bir çift organik japon pamuğu
  * Kullanma kılavuzu

  gibi hemen her ihtiyaca yanıt verebilecek bir içerikle karşılaşıyoruz ki bu konuda Wotofo'yu elini bol tutmasından ötürü kutlamak gerek.


  [​IMG]


  * Serpent, yılan demek olsa da bizdeki "yılan gibi insan" gibisinden bir kullanıma daha uygundur çünkü yılan "snake" demektir. Böyle denmesine sebep de Serpent'in Adem ve Havva hikayesindeki meşhur yılan olmasıdır kısaca.


  2) Fiziksel ve Mekanik Özellikler

  Serpent Elevate RTA 24 mm genişliğinde bir çapa sahip ve 48 mm uzunluğunda, gayet derli toplu bir atomizer ve rakiplerinden bir eksiği ya da fazlası bu bağlamda bulunmuyor. Elimde bulunan versiyonu fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere "Gun Metal" renginde ve yapılan boya işlemi oldukça enteresan. Sanki boyadan önce "sandlast" işlemi uygulanmış da üzerine boya yapılmış gibi, teknik olarak tam açıklayamadığım bir hissiyatı var. Neticede mat bir görünüm elde edilmiş ve oldukça sağlam, sanki başına ne gelirse gelsin hiç bir şey olmazmış izlenimi veriyor.


  [​IMG]


  Tepeden tırnağa doğru gidecek olursak, atomizer üzerinde gelen 810 drip tip, gun metal rengiyle kombine olması açısından siyah renkte tercih edilmiş ve çok konforlu bir drip tip. Çok kısa değil, çok geniş değil. 510 drip tip severlerin bile zorlanmadan kullanabileceklerini düşündüğüm ölçülere sahip. Belirtmeden olmaz, kutu içeriğinde bulunan yedek 810 akrilik drip tip'de aynı şekle ve ölçülere sahip. Dolayısıyla bunu da bir artı olarak görmek mümkün.

  Görsel anlamda benzerlik kurduğum Zeus RTA'den farklı olarak Serpent Elevate RTA'de top cap yivli. Bu çok olumlu gördüğüm bir detay çünkü kapak altı büyük bir oring'le sadece yarım tur çevirme ile kilide tutunan kapak sistemleri bana uzun vade açısından kesinlikle güven vermemekte. Hele ki Zeus RTA'de tank'ın vakumu hayati öneme sahip olan o kalın oring'in bir yedeğinin bile verilmemiş olması çok büyük eksiklik. Neyse ki Serpent Elevate RTA'de tüm bu karmaşadan muaf kalıyorsunuz ve klasik şekilde bir kaç tur çevirerek kapağı açabiliyorsunuz.

  Kapak altı kapanma esnasında basınç yaratmayacak şekilde tasarlandığı için likit dolumları akabinde pamuklara likit hücum etmiyor ki bu da TAF atomizer'ların bir çoğunda olan bu soruna güzel bir yaklaşım getirip durumu minimize etmiş bir tercih olmuş.

  Likit dolum deliklerinin genişliği ise açıkçası çok tatminkar değil. TAF atomizer'ların tümünde olduğu gibi hava kanallarının geçiş noktasına bitişik yerleştirilebildiğinden boyutta rahat davranamama durumu söz konusu, anlıyorum yani. Ancak yanma odası da oldukça geniş tutulduğu için özellikle düz cam takılı iken hızlı bir şekilde dolum yapmak istediğinizde likitin akamayıp taştığını göreceksiniz. Fotoğraflarda göreceğiniz üzere neyse ki likit dolum noktasında küçük bir havuz yapmayı ihmal etmemişler ki bu taşma sırasında likit etrafa saçılıp sizi çileden çıkarmıyor ve o havuz bölümünde kalıyor. Yine de bu dikkatsiz ya da aceleci kullanıcılar için dikkat edilmesi gereken bir husus olmaktan hiç çıkmamalı ve likit dolumu dikkatle ve yavaşça yapılmalı diyebilirim.


  [​IMG]


  Hava kanal kontrol yüzüğü, yılan derisi deseniyle bezenmiş ve hem oldukça güzel görünüyor hem de ayarlama açısından yüzüğü oldukça rahat tutabilmeyi sağlıyor. Gerçekten çok beğendim. Oldukça 'düz' bir atomizer olan Serpent Elevate RTA'in belki de tek sıradışı kısmı burası ama bence gayet yeterli gelmiş. Bu yüzük dilendiğinde çıkartılabiliyor, hem tam açık hem tam kapalı noktasında birer stopper'a sahip ve yerinde bir oring yardımıyla duruyor. Bu açıdan emsallerinden daha değişik bir şey sunuyor değil Serpent Elevate.

  Atomizer'ın üzerinde takılı halde gelen düz cam ile atomizer 3,5 ml kapasitesinde likiti alabiliyor. Bu bile aslında tek başına yeterliyken bir de kutu içeriğinde sağlanan ekstra tombalak cam ile bu kapasite 4,5 ml'e çıkıyor. Single coil bir atomizer için son derece yeterli rakamlar olduğunu söylemek güç değil.


  [​IMG]

  [​IMG]


  Yanma odasına dışarıdan bakıldığında ise bir yanda SMM'in kanal logosu, diğer yanda ise ürün için hazırlanan ve aynı zamanda ürünün kutusunda da bulunan Serpent Elevate logosunu görebiliyorsunuz. Ancak bu lazer kesim bölümlere ekstra bir boya işlemi uygulanmadığı için rahat rahat görmek pek mümkün olmuyor. Açıkçası kişisel olarak böyle olmasını daha olumlu buluyorum. Diğer türlü oyuncak hallice görünebiliyor bazı atomizer'lar.

  Atomizer'ı ters çevirip yanma odasını ele aldığımızda ise odanın iki farklı parçadan oluştuğunu görüyoruz. İlk dış kabuk, dış renge boyanmış durumdayken içeride kalan ve üstten gelen havayı yönlendirmeye yarayan ikinci parça boyalı değil. Bu iki parçalı sistem elbetteki totalde yanma odasının dışarıdan biraz büyük görünmesine sebep olmuş durumda ancak yanma odası kesinlikle dışarıdan görüldüğü gibi büyük değil hatta aksine oldukça, oldukça küçük. Bunun nasıl mümkün olduğu ise aslında atomizer'ın adında yani "Serpent Elevate" adında gizli.


  [​IMG]


  Nereyse tüm TAF atomizer'lar, son dönemde bir çok MTL atomizer'ı, vs derken bir çok ürün hali hazırda atomizer tabanından yüksekte konumlandırılmuş deck kullanıyor. TAF atomizer'larda işin doğası gereği bu yapılıyorken MTL türünde olanlar daha çok Genesis Style oluyorlar ama sonuç olarak ortaya tabandan yüksekte konumlandırılmış bir deck çıkıyor. TAF bir atomizer olarak Serpent Elevate RTA'de böyle, ancak sadece o kadar değil. "Elevate" yani yükseltirmiş derken, gerçek bir yükseltmeden bahsediyor bize ürün aslında. Önce fotoğrafa bakalım:


  [​IMG]


  Atomizer'daki deck, üst paragraflarda da bahsettiğim üzere yine Wotofo'nun ürettiği ve Mike Vapes'in tasarladığı Recurve RDA'de kullanılan ve yabancıların "yarım boru" olarak tabir ettiği deck'in ufak bir modifikasyondan geçmiş hali denilebilir. Teknik olarak postless bir yapı söz konusu ve coil'in önünden ve arkasından uzayan duvarlar tıpkı Recurve RDA'de olduğu gibi hem yanma odasının genişliğini azaltıyor hem de havanın yandan coil altına doğru girmesini sağlıyor. Recurve RDA'den farklı olarak ise deck'in tabanında da bir hava deliği bulunuyor olması ve bu sayede hava, coil'e tıpkı Bottom Air Flow (BAF) yani alttan hava kanallı bir atomizer'da olduğu gibi alttan da doğrudan temas sağlıyor.

  Tüm bunlar olurken deck'in olması gereken yerden çok daha yükseğe konumlandırılmasıyla hem coil baca'ya yaklaştırılmış oluyor ki baca mesafesinden ötürü aroma kaybı minimize edilebilsin hem de üstten giren havanın çok daha az dolşarak, daha kuvvetli bir şekilde coil'le teması sağlanıyor ki buhar ve aroma daha coil üstünden daha güçlü bir şekilde sökülüp alınabilsin. Hemen üst paragrafta bahsettiğim üzere coil'in önü ve arkasından uzayan duvarların arka taraftan doğru içleri oyulmuş ve hava hem yanlara hem alta oradan doğru giriş yapıyor. Duvarların baş kısımları ise yanma odasındaki ikincil (boyasız olan) bacaya oturup deck'i güven altına alıyor. Üstüne düşünülmüş ve akıllıca bir tasarım olduğuna şüphe yok. Peki işe yarıyor mu? Bunun cevabı alt satırlarda.

  Deck'te 1,5 mm'lik alyan vidalardan kullanılmış ki artık alyan vidaların çeşit çeşit atomizer'da açtığı dertlerden sonra bu durumdan çok hoşlanmıyor ve bir eksi yazıyorum buna. Ne var ki yedek paketinde düz başlı vidalar bulmak mümkün ve bir sıkıntı yaşanacak gibi olursa değişimi hemen sağlanabilir. Deck ayrıca iki pozitif iki negatif kutup noktasıyla hem saat yönünde hem saat yönünün tersine taktığınız coil'leri problemsiz bir şekilde kabul ediyor.


  [​IMG]


  Bahsettiğim üzere deck'in dolayısıyla coil'in bir hayli yukarıda konumlanıyor oluşu pamuklama esnasında kullanılacak pamuk uzunluğunu biraz artırmış durumda haliyle ancak bu artı ya da eksi olarak niteleyebileceğim bir şey değil. Ayrıca pamuk yuvasının üstten açık olsa da tabanda çevrilmiş olması da oldukça pozitif çünkü diğer türlü pamuğu sabitlemek bir tür işkenceye dönerdi kurulum esnasında.

  Son olarak atomizer tabanında yine Serpent ile ilgili yazı ve logoları görmekteyiz. 510 bağlantısı ise ayarlanabilir ve en sıkı halinde bile rahatlıkla hibrit bağlantılı mekanik mod'larda kullanılabilir durumda.


  [​IMG]


  Ürün üzerinde var olan tüm oring'ler oldukça düzgün. Drip tip, cam çok rahat takılıp çıkarılabiliyor ancak kendi hallerindeyken oldukça sağlam durumdalar. Yivler, özellikle top cap'in yivleri tertemiz. Neredeyse hissetmiyorsunuz. Wotofo'yu işçilik anlamında sevdiğimi söylemediysem de bu vesileyle söylemiş olayım. :)


  3) Kurulum ve Performans

  Serpent Elevate RTA'deki deck yapısından ötürü, örneğin geçen yıl olmuş olsaydı acemi kullanıcıların yaşayabileceklerini düşünerek bu atomizer'ı çok tavsiye etmemek ve daha tecrübeli kullanıcılara önermek yerinde olurdu. Ancak Coily'nin ürettiği ve özellikle bu yıl türlü türlü ve daha uygun fiyatlı varyasyonları da çoğalan coil bacak kesme aparatı sayesinde artık kullanıcılar kurulum aşamasında coil'in bacaklarını hazırlarken az mı oldu, çok mu kaçtı, eşit mi oldu derdinden kurtulduğu için bu atomizer'ı acemi kullanıcıların da tam performans kullanabileceklerini ve beğendikleri takdirde satın alabileceklerini söyleyerek başlayayım.

  Her ne kadar ürün ile birlikte gelen coil bacak kesme aparatında uygun ölçü için 6 mm işaretlenmiş olsa da ben bunun çok çok hafiften fazla kaçtığı kanısındayım. Çünkü bu ölçüye uyarak hazırladığım ilk coil'de maalesef hemen kısa devre yaşadım çünkü coil yanma odasının tavanına değmişti. O yüzden coil bacak kesme aparatlarında 5,5 mm ölçüsünü tercih etmenizi, eğer buçuklu ölçüsü olan aparatınıız yoksa 6 mm ile kestikten sonra coil'i çok yükseltmemenizi tavsiye ederim.

  Performansı görebilmek adına son incelemelerimden farklı olarak bu defa yine Coilology'den SS316L materyalli Framed Staple (28x2+0.1-0.3x4+38) bir tel kullandım. Bu tel ile 3 mm kılavuz çapına 5 tur bir coil hazırlamak gayet yeterli geldi. Testten ayrı olarak hazırladığım 3,5 mm coil'i de rahatlıkta alabilen deck sanıyorum arzu edildiğinde 4 mm coil'e kadar kabul edebilecektir ancak 3,5 üzerini çok tavsiye etmeyeceğim çünkü havanın geçeceği alanı fazla daraltmak aromayı ve buharı iyiye götüreceğine kötüye götürebilir.


  [​IMG]


  Pamuk olarak ise her zamanki gibi Cotton Bacon Prime kullandım ve pamuğu KESİNLİKLE tabana kadar UZATMADIM, yuvanın bittiği yerde bıraktım. Pamuğun yolu yeteri kadar uzunken tabana kadar uzatarak bu yolu daha da uzatmanın hiç bir alemi olmayacaktır çünkü.


  [​IMG]

  [​IMG]


  Likit olarak ise forum tedarikçilerinden @J.vaper ın Strawberry Overdose ve Unicorn Milk likitlerini kullandım*. Özellikle Strawberry Overdose'daki çeşitliliği yansıtmak herhangi bir atomizer için kolay olmadığından özellikle tercih ettiğim bir ürün oldu.

  45 watt ile başladım içim yapmaya...

  Şimdi hem atomizer'ı tanımak için içim yaparak zaman geçirdiğim süreçten hem de bu testten elden ettiğim ilk sonuç, aromanın çok da parlak olmadığı. Şimdi bu ne demek? Negatif bir şey demek değil hayır. Özellikle alttan hava kanallı atomizer'larda hava coil'e olan kısa mesafesi nedeniyle daha sert çarpıp daha fazla (bazen gereğinden fazla belki) aromayı size taşıyabilirken aromayı daha parlak, daha canlı, daha sıcak hatta daha sulu hissedilir. Her ne kadar Serpent Elevate RTA'de hava sadece yan taraftan değil aynı zamanda alttan da temas ediyor olsa da havanın akış mesafesinin uzun oluşundan ötürü aromayı size çok canlı, parlak şekilde ulaştıramıyor.

  Dediğim gibi bu kötü bir şey değil çünkü TAF atomizer'ların biraz olayı bu aslında. Yani TAF bir atomizer herhangi bir sorunda akıtmaz, içim sırasında terlemez, size olabildiğince kuru ve temiz bir deneyim sunar, kısaca hatayı affeder ancak karşılığı olarak da içim deneyimi anlamında bunu sunar. Açıkçası bunda garipsenecek bir şey yok.

  Unicorn Milk'i birebir tadabildiğimi söyleyebilirim. Bol bol bol krema ve hafif bir çilek tadı, gerçekten çok keyifli içim yaptırıyordu Serpent Elevate RTA. Ancak Strawberry Overdose yorumunda çok hafif bir zorlanma yaşadığını söyleyebilirim çünkü Strawberry Overdose'da muhtelif BAF atomizer'lar ile çilek tadlarını kuvvetli bir şekilde alabilmekteyken Serpent Elevate RTA'de daha ortalama ve genel bir çilek tadı alabildiğimi söyleyebilirim. Fakat şunu da tekrar etmekte fayda var, Strawberry Overdose zor, çok zor bir likit. Değerlendirmeyi buna istinaden yapmak doğru olacaktır.

  Hava kanalları beklediğimin aksine bir hayli geniş olan Serpent Elevate RTA, buhar ihtiyacına da fazlasıyla yanıt verebiliyor. Watt'ı biraz yükselttiğinizde genel buhar sıcaklığı çok artmadan hemen buhar olarak geri dönüş alabiliyorsunuz. Ancak hava kanalları maalesef çok sesli çalışıyor ki bu atomizer'da benim için en büyük eksi nokta bu oldu. Yani hani gece otururken ses rahatsız eder kimi atomizer'larda falan tamam ancak gündüz bile ev ortamında kulak tırmalayabiliyor maalesef. Üstelik hava kanalını kıstığınız zaman bile ses biraz azalsa da rahatsız ediciliği çok değişmiyor maalesef. Ses konusunda bir takıntı varsa, almamak daha doğru bir tercih olacaktır belirtmeliyim.

  Hava kanalını kısmak demişken, yüzüğün pozisyonlarına da oldukça iyi yanıtlar veriyor atomizer. Ben ki pek adetim değildir genelde tam açık kullanmayı severim hava kanallarını ancak Serpent Elevate'de hava kanalını yarısına kadar kapatarak içim yapmayı gerçekten çok sevdim. Bu şekilde hem hava akışı olması gerektiği kadar kısıtlanıyor hem de aroma hemen artıyor ve bir miktar canlanıp daha keyifli bir hale geliyor. Ürünü alacaklara ve hali hazırda sahibi olanlara da bunu denemelerini şiddetle öneririm.

  İçim anlamında tüm bu buhar performansı, aroma performansı ve hava opsiyonları bir araya gelince Serpent Elevate kesinlikle "keyifli bir atomizer" sıfatını hak ediyor. Besleme gibi noktalarda da en ufak bir sorun dahi olmadığı için ses dışında sizi rahatsız edebilecek bir yönü yok.

  * Sevgili @J.vaper dan bu likitleri ücreti karşılığında aldım. Kendisinin likitlerin bir incelemede kullanılacağından bile bu yazıyı okurken haberi oldu. :)


  4) Sonuç

  Geçen yıl Zeus RTA'in pek popüler olduğu bu zamanlarda, biraz özen isteyen bir atomizer olmasından ötürü pek çok kullanıcıyı biraz zorladığını hatta kimi kullanıcılarını bir hayli üzdüğünü hatırlıyorum. Üzerinden neredeyse bir sene geçmişken hemen her anlamda ondan daha iyi bir atomizer tanımak ve tanıtmak çok keyifli oldu açıkçası. Çünkü aroma konusundaki yapabildiklerini bir kenara koyarak, örneğin çok sık uçak seyahati yapan, çok sık rakım değişikliği barındıran yol seyahatleri yapan ya da BAF atomizer'larla herhangi bir şekilde ilgilenmeyen kullanıcılar için TAF atomizer'lar hayat kurtarıcı durumdalar ve ne kadar az sorunlu olurlarsa, bu kullanıcı kitlesi için o kadar iyi. Bu sebepten, neyse ki Zeus RTA ile kalmayıp hayli gelişen hatta Juggerknot gibi high-end modeller dahi içeren TAF kataloğu açısından Serpent Elevate RTA'i başarılı bir RTA olarak görmekte bir sakınca yok.

  Ses dışındaki tüm sorunları görmezden gelinebilir olan, kurulumu ve kullanımı kolay, performansı kendi klasmanı içerisinde gayet başarılı ve toplamda keyifli bir atomizer olan Serpent Elevate RTA, şayet TAF atomizer'lara karşı bir ilginiz varsa mutlaka denemelisiniz der, saygılarımı sunarım.
   
  #1 Anton, 25 Şubat 2019
  Son düzenleme: 25 Şubat 2019
  • Beğendim Beğendim x 18
  • Faydalı Faydalı x 18
  • Galip Galip x 7
 2. oXelight

  oXelight
  Expand Collapse
  BUHARADAM
  ESF Hakem Heyeti ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  14 Nisan 2014
  Mesaj:
  2,105
  Alınan Beğeniler:
  4,893
  Şehir:
  İstanbul
  Ratings:
  +8,643 / 105
  Kullandiginiz Cihaz:
  F/P cihazlar
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  18.01.2014
  Ayrıntılı bir inceleme olmuş. Elinize, ağzınıza sağlık.

  Not: Şurada kastınız tavan olmasın? Yada alçaltmama?
  Maksat hata bulmak değildir. Yanlış anlaşılmasın :)

  "çünkü coil yanma odasının tabanına değmişti. O yüzden coil bacak kesme aparatlarında 5,5 mm ölçüsünü tercih etmenizi, eğer buçuklu ölçüsü olan aparatınıız yoksa 6 mm ile kestikten sonra coil'i çok yükseltmemenizitavsiye ederim."
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 3
 3. Anton

  Anton
  Expand Collapse
  Mareşal
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  6 Mayıs 2017
  Mesaj:
  593
  Alınan Beğeniler:
  2,016
  Şehir:
  Hammersmith
  Ratings:
  +6,544 / 35
  Yok estağfurullah hocam ne demek. :) Bir typo olmuş, hemen düzenliyorum. Çok teşekkür ederim uyarınız için. :ThumbsUp.:
   
  • Samimi Samimi x 1
 4. zincir

  zincir
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  20 Şubat 2017
  Mesaj:
  174
  Alınan Beğeniler:
  614
  Şehir:
  istanbul
  Ratings:
  +1,263 / 20
  Kullandiginiz Cihaz:
  al85+serpent mini
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  14.02.2017
  bir wotofo sever olarak dikkat ettiğim malumdan fiyatına baktığım bir atomizer ... güzel inceleme tebrikler.. yalnız bir şey soracağım sıcak mı ? soğuk buhar mı:?
   
  • Samimi Samimi x 1
 5. Anton

  Anton
  Expand Collapse
  Mareşal
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  6 Mayıs 2017
  Mesaj:
  593
  Alınan Beğeniler:
  2,016
  Şehir:
  Hammersmith
  Ratings:
  +6,544 / 35
  Tamamen size bağlı hocam. Dilerseniz sıcak bir buhar da elde edebilirsiniz ancak olağan kurulumlarda (biraz da hava kanal yapısının genişliği sebebiyle) soğuğa doğru giden bir buhar sunabiliyor ürün.
   
 6. zincir

  zincir
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  20 Şubat 2017
  Mesaj:
  174
  Alınan Beğeniler:
  614
  Şehir:
  istanbul
  Ratings:
  +1,263 / 20
  Kullandiginiz Cihaz:
  al85+serpent mini
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  14.02.2017
  diş etleri için sağlıklı :) teşekkürler
   
  • Samimi Samimi x 1
 7. conkarev

  conkarev
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  23 Mayıs 2017
  Mesaj:
  84
  Alınan Beğeniler:
  615
  Şehir:
  izmir
  Ratings:
  +1,334 / 3
  Kullandiginiz Cihaz:
  spica,penodat,evl
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  15.02.2017
  beni elevate den daha çok övdüğün için teşekkürler dostum iş bilenin kılıç kuşananın hesabı ben asla böyle bir inceleme yapamazdım beni kırmayıp hasta hasta bu vakti ayırdığın için çok teşekkürler . Şimdi daha keyifli içeceğim elevate mi birde 3 0 dan 3 3 e gelemeseydik iyidi Fenerbahçe ye karşı :)) Fenerli forumdaşları da tebrik ediyorum bu arada.
   
  • Samimi Samimi x 2
  • Galip Galip x 1
 8. Anton

  Anton
  Expand Collapse
  Mareşal
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  6 Mayıs 2017
  Mesaj:
  593
  Alınan Beğeniler:
  2,016
  Şehir:
  Hammersmith
  Ratings:
  +6,544 / 35
  İkinci golü yedikten sonra kapattım maçı dayanamadım gerçekten. Oturup bunu hallettim o ara, fotoğrafları yükle falan. :) Neyse sağlık olsun artık ve dediğiniz gibi Fenerli dostlara güzel geri dönüşleri için tebrikler.

  Ayrıca ne demek sayın hocam, siz destek vermeseniz bu inceleme de olmazdı. Destekler her zaman övgünün en güzelini hak eder. :ThumbsUp.:
   
  • Beğendim Beğendim x 1
  • Samimi Samimi x 1
 9. tonytjunc

  tonytjunc
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  22 Aralık 2016
  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeniler:
  331
  Şehir:
  Roma
  Ratings:
  +808 / 91
  Kullandiginiz Cihaz:
  SX Mini G Class & Asmodus
  Şimdi Elevate mi Jogerknot mu? :D

  Emeğine sağlık...
   
  • Samimi Samimi x 2
 10. mzumrut

  mzumrut
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  7 Ekim 2017
  Mesaj:
  152
  Alınan Beğeniler:
  311
  Şehir:
  Kocaeli
  Ratings:
  +582 / 0
  Kullandiginiz Cihaz:
  Dicodes Dani Box
  Daha okumadım. Kahvemi alıp okuyacağım, yazı aceleye gelip ziyan olmasın. Ben de almıştım ancak henüz türkiyeye getiremedim.
   
  • Samimi Samimi x 1
 11. Paxvobris

  Paxvobris
  Expand Collapse
  E-Sigara Acemi

  Katılım:
  28 Aralık 2016
  Mesaj:
  58
  Alınan Beğeniler:
  38
  Şehir:
  İstanbul
  Ratings:
  +91 / 2
  Kullandiginiz Cihaz:
  Şuan araştırıyorum
  @Anton hocam elinize sağlık zevkle okudum incelemenizi tebrik ederim.

  Ben dl içime yeni başladım. Kendime zeus single rta ve juggerknot (ikinci el clone) rta aldım. Zeus u gayet zevkle içiyorum. Fakat çok övülmesine karşın juggerknot rta dan keyif alamadım. Belki de ben beceremedim bilmiyorum şuan kenarda yatıyor.

  Dilerseniz juggerknot rta yı size gönderebilirim. Ben kendisini tamamen gözden çıkarmış bulunuyorum.

  Zeus un yanına bir tane daha single coil rta almak istiyorum. Şimdi ya bir tane daha zeus alacam ikisini farklı aromalarla birlikte kullanıcam. Yada elevate rta gibi farklı bir atomizer alıp kullanıcam. Sizler hangi sistemi tavsiye edersiniz bana? İyi forumlar.
   
 12. tonytjunc

  tonytjunc
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  22 Aralık 2016
  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeniler:
  331
  Şehir:
  Roma
  Ratings:
  +808 / 91
  Kullandiginiz Cihaz:
  SX Mini G Class & Asmodus
  Mini mi hocam sizdeki?
   
  • Beğendim Beğendim x 1
 13. zeroopion

  zeroopion
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  3 Nisan 2017
  Mesaj:
  150
  Alınan Beğeniler:
  1,069
  Şehir:
  Massasuchet beşiktaş
  Ratings:
  +1,861 / 11
  Kullandiginiz Cihaz:
  ÇAYDANLIK-Kettle home end
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  13 nisan 2017
  hocam intake den guzelmı degılmı :D ??
   
  • Samimi Samimi x 1
 14. Paxvobris

  Paxvobris
  Expand Collapse
  E-Sigara Acemi

  Katılım:
  28 Aralık 2016
  Mesaj:
  58
  Alınan Beğeniler:
  38
  Şehir:
  İstanbul
  Ratings:
  +91 / 2
  Kullandiginiz Cihaz:
  Şuan araştırıyorum
  Hayır mini değil normal olan.
   
 15. Şehsuvar

  Şehsuvar
  Expand Collapse
  E-sigara Meraklısı

  Katılım:
  18 Aralık 2016
  Mesaj:
  19
  Alınan Beğeniler:
  139
  Şehir:
  BALİKESİR
  Ratings:
  +317 / 0
  Kullandiginiz Cihaz:
  Vtc mini
  Emektar merlin mini ile arada keyiflik dl icim yapıyorum
  Merak ettigim ise
  Ni80 icerikli clapton ile deneme sansiniz oldumu (ni80 icerikli kullanmiyorsunuz diye aklimda kalmis,yine de sorayim dedim:ThumbsDown.:)​
  İnceleme icin elinize saglik:ThumbsUp.:
   
 16. Anton

  Anton
  Expand Collapse
  Mareşal
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  6 Mayıs 2017
  Mesaj:
  593
  Alınan Beğeniler:
  2,016
  Şehir:
  Hammersmith
  Ratings:
  +6,544 / 35
  Çok teşekkür ederim hocam. :)

  Soruya cevabım direkt olarak Elevate olacak çünkü Juggerknot'u (Mini'si de dahil) henüz kullanma şerefine nail olamadım. Ancak tabi sizin de gördüğünüz/okuduğunuz üzere kullananlar memnun olduklarını belirtiyorlar. Yabana atmamak gerekir diye düşünüyorum.


  Merhaba hocam, çok teşekkür ederim öncelikle. Böyle pozitif geri bildirimler arkasını getirebilmek için insanı çok güzel motive ediyor, var olun.

  Hemen üstte de söylediğim üzere henüz Juggerknot kullanmadım. Teklifiniz için de çok teşekkür ederim ancak klon ürünleri incelemek istemem doğrusu. :( Sakın yanlış anlamayın, bunun nedeni şu: Gördüğüm, duyduğum ve deneyimlediğim kadarıyla maalesef bu işi en düzgün yapan ekiplerin ürünlerinde bile bir klon bir diğerini tutmuyor. Uzaktan baktığınızda "e aynısı bu" dediğiniz şeyleri yakın incelemeye aldığınız zaman aslında hayati farklar barındırdığını görüyorsunuz. Orijinaliyle arasındaki durum böyleyken bir de işin için aynı olması gereken iki klonun da farklı olduğunu gördüğünüzde işin tadı kaçıyor haliyle.

  Şimdi o yüzden, sizden ürünü alıp tanıtsam, bir kullanıcı gelse dese ki "bende burası böyle değil" ya da "buradan okudum aldım, farklı çıktı performans alamıyorum" ben çok mahçup olurum. Bu sebepten sanıyorum çok özel bir durum olmadıkça klon ürünlere dair resmi bir inceleme hiç yapmayacağım. Sadece bir şeyler çiziktirmek için de sizi yormak istemem hocam. Ancak dediğim gibi teklifiniz için tekrardan çok teşekkür ederim, cansınız.

  Hali hazırda Zeus'u beğenen biri olarak ben Serpent Elevate'i beğenebileceğinizi düşünüyorum. Benzer hava kanalı genişliğini sahip olduğu için içim anlamında sizi çok şaşırtmayacak, farklı hissetmenize neden olmayacaktır. Aromayı hangisinde daha iyi tadabileceğinizi ise denemeden anlamanız elbette mümkün değil. Tabi bir de her halükarda Serpent Elevate'in Zeus'a kıyasla çok daha kullanıcı dostu bir atomizer olduğunu ve beğendiğiniz takdirde Zeus'u sizin için ikinci plana atabileceğini de söylemeliyim. :)

  Juggerknot'tan ise hemen vazgeçmeyin lütfen. Bir şekilde dilini çözersiniz mutlaka. Benim bildiğim @Aslanhan hocam Juggerknot kullanıyor ya da kullandı. Kendisiyle fikir istişaresinde bulunarak kaçırdığınız noktaları görme şansına erişebilirsiniz. :ThumbsUp.:


  :ROFLMAO.: Neyse ki bu soru kolay. Aroma anlamında ikisi de çok benzer iş çıkarıyorlar ama Intake'i seven Elevate'i, Elevate'i seven Intake'i sevmez. Intake malum sıkı ve dolgunken Elevate biraz daha geniş ve rahat. Her ne kadar Elevate'de hava kanalları kısıldığında bir miktar kısıtlılık elde edilse de Intake'e benzeyemiyor hiç bir şekilde içim anlamında.


  Çok teşekkür ederim hocam, sağolun. :)

  Haklısınız, Ni80 ile bir dönem maalesef anlaşamıyorduk çünkü özellikle dilimle ilgili bir nikel reaksiyonu söz konusuydu. Ne var ki biraz üstüne gittikçe bu reaksiyon durumunu atlatıp Ni80 kullanabilir hale geldim ve hatta clapton gibi coil türevlerinde malzeme olarak favorim oldu. Büyük cevhermiş Ni80. :)

  İncelemelerde mümkün mertebe Ni80 kullanmamak istiyorum çünkü aromaya pozitif bir katkısı oluyor kesinlikle, en azından benim için. Hususi olarak Elevate'i Coilology Ni80 Triple-Core Fused Clapton (28x3+36) ile kullandığımda aldığım sonuç gayet güzeldi. İncelemede kullandığım kurulumdan çoook öteye gitti dersem yalan olmuş olur ancak bir, hadi bilemediniz iki tık daha iyiydi. :ThumbsUp.:
   
  • Faydalı Faydalı x 2
  • Galip Galip x 1
  • Samimi Samimi x 1
 17. zeroopion

  zeroopion
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  3 Nisan 2017
  Mesaj:
  150
  Alınan Beğeniler:
  1,069
  Şehir:
  Massasuchet beşiktaş
  Ratings:
  +1,861 / 11
  Kullandiginiz Cihaz:
  ÇAYDANLIK-Kettle home end
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  13 nisan 2017
  estafurullah hocalar anton usta nın yanında bız ancak aromasını guzel verıyor kotu verıyor dıyebiliriz :D daha oncelerı uzun müddet zeus kullanan bırı olarak begenecegımı tahmın edıyorum anton ustanın dedıgı gıbı.intake ile aynı sınıfa koymamak gerekıyor bunu anlasılan.onun olayı bambaska.bu tam gercek anlamda taf DL rta..
   
  • Beğendim Beğendim x 1
  • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  • Samimi Samimi x 1
 18. mzumrut

  mzumrut
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  7 Ekim 2017
  Mesaj:
  152
  Alınan Beğeniler:
  311
  Şehir:
  Kocaeli
  Ratings:
  +582 / 0
  Kullandiginiz Cihaz:
  Dicodes Dani Box
  16EB6417-E2F5-4D93-869C-CD931489CA3E.jpeg İntake gear ve elevate sahibiyim. Elevatenin kutusunu açıp denedikten sonra intakeyi sattım. Ama elevate de aroma anlamında gear’a çok yakın sanki.
  Hava akımı olarak geardan daha çok beğendim ben bunu
   
  • Beğendim Beğendim x 2
  • Katılıyorum Katılıyorum x 1
 19. senyoraj06

  senyoraj06
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  19 Nisan 2017
  Mesaj:
  82
  Alınan Beğeniler:
  195
  Şehir:
  ankara
  Ratings:
  +378 / 14
  Kullandiginiz Cihaz:
  vt75nano+serpent
  asıl soru ve herkesin bilmek istediği şu hocam.aroma olarak intakemi,kara yılan mamba elevatemi :)
   
 20. mzumrut

  mzumrut
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  7 Ekim 2017
  Mesaj:
  152
  Alınan Beğeniler:
  311
  Şehir:
  Kocaeli
  Ratings:
  +582 / 0
  Kullandiginiz Cihaz:
  Dicodes Dani Box
  Elevate hocam. Intakenin oamuklama ve yıkadıktan sonra kurulama kısmı çok kolaydı. Elevate de kolay. Atoma olarak bence intakeden iyi hatta gear a çok yakın bence. Ancak daha dünden beri kullanıyorum onu da söylemek isterim
   
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.