Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

İnceleme Çift Pil Voopoo DRAG 2 Kit İnceleme - Kaptan'ın İncelemeleri

'Elektronik Sigara Modlar' forumunda Mr. Ocean tarafından 16 Mart 2019 tarihinde açılan konu

Voopoo DRAG 2 Kit İnceleme - Kaptan'ın İncelemeleri 5 5 4votes
5/5, 4 oy

 1. Konu
 2. Yorumlar (4)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
 1. Mr. Ocean

  Mr. Ocean
  Expand Collapse
  E-Sigara Tiryaki
  ESF Tecrübeli

  Katılım:
  29 Ocak 2018
  Mesaj:
  484
  Alınan Beğeniler:
  4,870
  Şehir:
  Bodrum
  Ratings:
  +11,517 / 20
  Herkese Merhaba,

  Bu incelememin konusu Voopoo Drag 2 Kit. İnceleme maksadı ile modu iki ay veya daha fazla süreyle, sürekli olarak kullandım hatta kullanmaya devam ediyorum.

  [​IMG]
  Voopoo Drag 2 Kit: Aurora renk Drag 2 Mod ve Uforce T2 hazır bobinli tank.

  Giriş:

  Voopoo Drag 2, bir çoğunuzun yakından tanıdığı, oldukça popülarite kazanmış olan Drag’ın veliahdı. Piyasaya küçük kardeşi Drag Mini ile beraber çıktı. Ağabey Drag 2, çift 18650 pilli ve 177 watt’a kadar güç verebilen bir mod iken küçük kardeş dahili 4400 mAh bataryaya ve 117 watt güce sahip.

  Mod bana geldiğinde sadece siyah çerçeveli versiyonu satışta idi fakat Voopoo birkaç gün evvel krom çerçeveli versiyonunu da piyasaya sunduğunu açıkladı. Mod’un bir tarafı reçine panelden oluşuyor. Bu panelin 8 ayrı renk seçeneği var. Reçine panel sabit ve değişmiyor. Diğer tarafta ise ilk versiyondan aşina olduğumuz, büyük DRAG yazısı var.


  Ürün Özellikleri:
  • Boyutlar: 88.3mm x 51mm x 26.5mm
  • Ağırlık: 158 g (±2g)
  • Çıkış :gücü: 5W – 177 W
  • Çıkış akımı: 0 – 40 A
  • Çıkış voltajı: 0 – 7.5 V
  • Watt modu direnç aralığı: 0.05ohm - 5.0ohm (±5%)
  • Sıcaklık kontrolü (TC) modu direnç aralığı: 0.05ohm - 1.5ohm (±5%)
  • Sıcaklık kontrolü (TC) modu sıcaklık aralığı: 100 – 315 0C
  • Çalışma Voltajı: 6.4 – 8.5 V
  • Verimlilik: 95%
  • Yenilikçi GENE FIT Çipset
  • Çift 18650 pil
  • Nikel, Paslanmaz Çelik (SS), Titanyum, Nikel Krom (Nichrome) hazır tel menüleri
  • TCR menüsü
  • Çinko alaşımı ve reçine gövde
  • OLED ekran
  • Micro USB Bağlantı portu
  • 510 atomizer bağlantısı

  Kutu İçeriği:
  • 1 x Voopoo DRAG 2 177W Mod
  • 1 x Voopoo UFORCE T2 hazır bobinli tank (5ml)
  • 1 x UFORCE U2 bobin (tankın içinde)
  • 1 x UFORCE N3 bobin (yedek)
  • 1 x Tank camı (3.5ml)
  • 1 x Micro USB kablo
  • Yedek o-ringler
  • 1 x GENE Çipset bilgilendirme kartı
  • 2 x Kullanma kılavuzu (Drag2 ve Uforce T2)
  • 1 x Garanti kartı
  [​IMG]
  Drag 2 Kit kutu içeriği.

  İlk İzlenim:


  Drag 2, selefinin ünü sebebiyle daha elime geçmeden beni heyecanlandıran ve denemek istediğim bir mod idi. Selefine göre daha hafif ve boyutları küçültülmüş. Tüm köşe dönüşlerindeki pahlar kırılmış ve yuvarlatılmış. Ele oturan ve elde ergonomik kullanıma sahip bir çift pilli mod olmuş.

  510 yuvası mod’un tam ortasında değil. Fakat kenarda da değil. Orta noktası ile ateşleme düğmesi arasında gibi. Yani tam simetrik değil. Beni rahatsız etmedi. Yuva, mod’un üstü ile aynı hizada değil, bir miktar çıkıntılı duruyor. Bu sebeple mod’a takılan atomizerler ile mod arasında bir boşluk oluşuyor. Keşke aynı hizada olsaydı. Cihaz 25mm atomizerleri taşma yapmadan taşıyabiliyor. Reçine panel (bendeki Auora rengi) çok hoş duruyor. Diğer tarafta ise kocaman Drag yazısı var. Büyük markalamaları hiçbir üründe sevemedim.

  [​IMG]
  Drag 2 Kit.

  Yine selefteki gibi, pil kapağı mıknatıslı. Mıknatıslar oldukça kuvvetli olmalarına rağmen kapak kolayca açılıp kapanıyor. Pil kutuplarının üst kısımda olanları yaylı. Yay ve kutuplar sağlam ve kaliteli yapılmış. Kumaş bir şerit yardımı ile pilleri çıkartmak da oldukça basit. Pil yuvası plastik. Pil kapağının iç kısmını da plastik kaplamayı ihmal etmemişler. Böylece pil kaplamaları aşınsa/ soyulsa bile metal bir noktaya temas etmelerinin önüne geçilmiş. Tabi bu örnek olmasın, pil kaplamanız aşındı/ soyuldu ise mutlaka yeniden kaplayın.


  Gene Fit Çipset:

  Firmanın açıklamasına göre, ilk Drag’da kullanılan Gene çipset; 15 aylık bir Ar&Ge çalışması ile güncellenmiş. Kullanılan bileşenleri Amerikan UL-94 standardı V0 sınıfı alev almaz malzemelerle güncellemişler. Ayrıca çipsetin toz ve daha önemlisi likit temasına karşı dayanıklı olduğunu beyan ediyorlar. Tüm bunlara ilave olarak şarj devresi ve kullanıcıyı korumak için bir dizi güvenlik önlemi de almışlar. Dünyanın en hızlı ateşlemesini yaptıklarını (0.01 saniye) iddia ediyorlar.


  Watt Modu:

  Mod, benim bu zamana kadar kullandığım tüm modlar arasında fark edilir derecede hızlı bir ateşlemeye sahip. Ben bu kadar hızlı ateşlemenin son kullanıcı tarafından fark edilemeyeceğini düşünüyordum, yanılmışım. İddia edilen kadar mıdır bilemiyorum fakat gerçekten çok hızlı bir ateşlemesi mevcut.

  Standart watt modunda uzun uzun anlatacak bir durum yok. Hızlı, sağlam ve doğru ateşleme yapıyor ve çok iyi bir performans sergiliyor. Hiçbir şekilde yanlış ateşleme, sekte veya herhangi başka bir sorunla karşılaşmadım.

  Standart Watt moduna ilave olarak, beş adet ayarlanabilir profil mevcut. Bunlar M1-M5 arası adlandırılmış. Her bir ayarlanabilir profilde, modun her 1 saniye için tanka verdiği gücü ayarlayabilme imkanı var. Yani bu profillerde ön ısıtma ayarlanabildiği gibi, özellikle clapton türevi teller saran ve DL çekim yapan kullanıcılar için çekimin sonuna doğru watt’ı düşürerek kalın telin istenmeyecek kadar ısınmasının önüne geçilebiliyor. Ben dual clapton sardığım tanklarda bu özelliği çok severek kullandım.

  Mod’a her yeni tank bağlandığında yeni bobin olup olmadığını soruyor. Bu soruya evet denir ise watt ayarını, okuduğu direnç için ideal bir değerde belirliyor. Böylece tank değişimlerinde yanlışlıkla yüksek ateşlemelerin de önüne geçiyor. Bu da çok beğendiğim bir özellik oldu.

  [​IMG]
  Drag 2 mod ve Pericles dual coil rda.

  FIT Modu:

  Cihaz içerisindeki Gene çipsete ismini veren kullanım modu. Üretici bu mod için derin bir açıklama yapmamış. Ben kısaca deneyimimi yazayım.

  1 -2 ve 3 seçeneği olan, başka hiçbir ayar olmayan bir kullanım modu. Temel olarak Voopoo Uforce hazır bobinler için geliştirilmiş. Cihaz bobin direncini okuyor ve buna dayalı olarak önceden programlanmış bir watt miktarı ayarlıyor (Bunun kaç olduğunu yazmıyor). Kullanım deneyimime göre FIT1 yumuşak, FIT 2 Orta ve FIT 3 yüksek watt veriyor. Kit ile beraber gelen Uforce T2 tankında gayet güzel çalıştı. FIT 3 bana en uyan seçenek oldu.

  Başlangıç seviyesinde olan ve hiçbir ayardan anlamayan/ uğraşmak istemeyen kullanıcılar için çok güzel ve basit bir seçenek. Tankı tak, Fit modunu aç, üç ayardan hoşuna giden ile buharla.


  Sıcaklık Kontrolü (TC) Modu:

  Eveeeet. Geldik belki de en merak edilen moda. Mod temel olarak Nikel, Paslanmaz Çelik (SS), Titanyum, Nikel Krom (Nichrome-NC) tel malzemeleri için seçenek sunuyor. Buna ilave olarak TCR değeri girilebilen bir seçeneği daha var. Standart olarak menüde Nikel, Paslanmaz Çelik (SS) ve Titanyum seçenekleri var. Cihazı PC’ye bağlayarak NC ve TCR seçeneklerini açabilir ve/ veya kullanmadığınız tel profillerini cihaz menüsünden kaldırabilirsiniz.

  100-315 0C arasında çalışabiliyor. Bobin(ler)e 5-80 watt arası güç uygulayabiliyor.

  Tel seçimindeki bütün espri, üretici tarafından girilmiş TCR değeri. Ayrıca her bir tel için TCR değeri aralıkları belirlenmiş. Yani seçilen tel için TCR değeri, cihaz menüsünden de ayarlanabiliyor.

  [​IMG]

  Fark edeceğiniz gibi, TCR değeri alışılmış değerin 10 katı olarak yazılmış. Bunda yanlış bir durum yok. Daha hassas ayar yapılabiliyor. İnternette okuduğum ve hatta deneyimlediğim kadarı ile Gene çipset içerisindeki TCR değeri ile gerçek TCR değeri arasında ufak bir fark var. Yani mesela TEMCo titanyum telin 360 olan TCR değeri, bu modda 3750 – 3800 gibi geldi bana. Tel seçiminizde TCR değeri ile oynayarak ideal içimi yakalamak mümkün. Unutmayın, daha yüksek TCR değeri, ayarlanan sıcaklık için daha yüksek bobin sıcaklığı demektir.

  Cihaz sıcaklık modunda direnç kilitleme opsiyonu sunmuyor. Okuduğu direnci kendisi otomatik olarak kilitliyor. Burada ilave bir seçenek mevcut. Sıcaklık modunda iken alt menüye girildiğinde tel direncini el ile düzenleyebiliyorsunuz. Bunun ne önemi var derseniz, özellikle stabil direnci olmayan tanklarda (örnek verdirmeyin, isim yazmayalım şimdi) okunan sarım direncinde bir gariplik görürseniz müdahale edebiliyorsunuz. Bu seviye modlarda görmediğim, çok faydalı bir özellik.

  İlave olarak yine watt modundaki gibi kişiselleştirilebilir beş farklı profil sunuyor. Burada her 1 saniye için değişen sıcaklık değeri girilebiliyor. Kompleks aromalar içen ve bu detaylara önem veren kullanıcılar için güzel bir seçenek.

  Sıcaklık modunu sadece titanyum tel ile denedim ama bu telde uzun süre kullandım (Onlarca tank ve sarım, binlerce puff) ve modu çok zorladım. MTL tanklarda olduğu kadar, forumda belki daha sonra bahsedeceğim titanyum clapton teller ile DL performansını da denedim. MTL içimde kısa çekimler ve zayıf soğutma varken, clapton sarımda ise düşük direnç durumu modu oldukça zorluyor.

  Kullanımım sırasında modu elimdeki DNA 75C ve DNA 250C çiplerle karşılaştırdım. Sıcaklık kontrolünü pulse şeklinde değilde, tıpkı DNA’daki gibi reosta mantığı ile gücü anlık olarak kısıp açarak yaptığı kanaatindeyim.

  Çok şüpheli başladığım denemelerimde Drag 2 beni her seferinde inanılmaz şaşırttı. DNA çipset ile arasında, kullanımda anlaşılabilir bir fark göremedim. Bir kere bile yanlış ateşleme yapmadı. Bunu yazmak abartı gelecek ama gerçek şu ki bir süre sonra elim Paranormal’e gitmez oldu. Sıcaklık kontrolü performansını gerçekten çok beğendim.

  Tek beğenmediğim konu, sıcaklık kontrolünde iken gücü en fazla 80 watt’a kadar çıkartabiliyoruz. Benim ihtiyacım olmadı ama olabilirdi.

  [​IMG]
  Drag 2 Mod ve Kayfun V4, titanyum tel ile denemelerden bir kare.


  Menü Kullanımı ve Özellikler:

  Bu kısım Drag 2 kullanıcıları için basit bir menü rehberi niteliğindedir. Dilerseniz bir sonraki bölüme geçebilirsiniz.

  Ateşleme tuşuna beş klik ile açma/ kapama yapılıyor.
  Ateşleme tuşuna üç klik ile cihaz modları arasında geziliyor: Power mode (Watt modu) > Fit Modu > Sıcaklık Kontrolü (TC).
  Watt ve TC modunda “+” ve “-” tuşlarına aynı anda basılınca alt menüye giriyor.

  [​IMG]
  Drag 2 Mod ekran görünümleri.

  Ateşleme ve “+” tuşuna basılınca cihaz kilitleniyor. Cihaz kilitlendiğinde ateşleme yapmıyor.
  Ateşleme ve “-“ tuşuna basılınca ekran döndürülüyor.

  Alt menüler ise şöyle:

  Power mode (Watt modu) alt menüsü:

  W: Watt modu
  M1-5: Kişiselleştirilebilir güç modu. Burada M1-M5 arasında seçim yapılıyor. Devamında ateşleme tuşuna dört kere basınca grafik ekran açılıyor. Grafik üzerinde her 1 saniye için watt değeri ayarlanabiliyor. Ateşleme tuşuna bir kere basılınca bir sonraki grafik barına geçiyor. Ateşleme tuşuna uzun basılırsa menüden çıkıyor.
  SN: Gene çipset seri numarası
  Ver: Firmware versiyonu

  Sıcaklık Kontrolü (TC) Alt Menüsü:

  “+” ve “-” tuşları ile sıcaklık ayarı yapılıyor.
  Ateşleme tuşuna dört kez basılınca watt ayarı yapılıyor.
  TC: Sıcaklık kontrolü modu ana ekranı
  M1-5: Kişiselleştirilebilir sıcaklık modu. Burada M1-M5 arasında seçim yapılıyor. Devamında ateşleme tuşuna dört kere basınca grafik ekran açılıyor. Grafik üzerinde her 1 saniye için sıcaklık değeri ayarlanabiliyor. Ateşleme tuşuna bir kere basılınca bir sonraki grafik barına geçiyor. Ateşleme tuşuna uzun basılırsa menüden çıkıyor.
  Ohm Set: Bobin direncinin manuel olarak ayarlanabildiği kısım.
  F: TCR değerinin ayarlandığı kısım.

  İlave menü notları:

  Cihazın ekranı 30 saniye sonra kapanıyor. 30 dakika kullanılmazsa stand-by moduna geçiyor.
  PC yazılımı ile kişiselleştirilebilir modlar, açılış ekranı ve bazı uyarı ekranlarında değişiklik yapılabiliyor.


  İlave Kullanım Notları:

  Cihazı düzenli olarak kullanıp test ettiğim süre boyunca mont cebimde ve anahtarlarla birlikte taşımaya özen gösterdim. İlk Drag maalesef çok çabuk çiziliyordu. Drag 2’de çok ufak tefek ve köşe noktalarda çizilmeler oldu. Hiç çizilmez değil ama ilk versiyona göre oldukça iyi bir boya işi yapılmış. Yine de garantici olmak isteyen kişiler yeni çıkan SS versiyona yönelebilir.

  Cihazın tuşları metal. Büyüklükleri ve çalışmaları ideal. Tuşlarda takılma, zorlanma veya basarken bir hissizlik vb. yaşamadım. Beklendiği ve olması gerektiği gibi çalışıyorlar.

  Anladığım kadarı ile cihaza bir şarj devresi eklenmiş. Pillere 1.8 A şarj akımı besleyebiliyor. Bu da demektir ki 2 x 3000mA piller boşaldığı zaman yaklaşık üç saat içerisinde şarj edilebiliyor. Ben yine de pillerin cihaz üzerinde şarj edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Çok sıkışılırsa kurtarıcı olarak kullanılabilir.

  Cihazın pil kapağı, yuvaya tam olarak oturuyor. Cihaz elde iken pil kapağında ince bir oynama ve tıkırdama oluyor. Mıknatıslar kuvvetli olduğundan cihaz sallanınca oynamıyor ama elde cihazı kaydırdıkça kapaktaki bu durum hissediliyor. Oynama yoğun değil ve beni rahatsız etmedi işin açıkçası. Ama tam oturan ve tıkırdama yapmayan bir kapağı tercih ederdim.

  Cihaz; güncelleme yapmak, bazı basit menü fonksiyonlarına ulaşmak ve birkaç kişiselleştirme yapmak için PC yazılımına ihtiyaç duyuyor. Yazılım oldukça basit ve sade. İstemeyenler için kullanmak zaruri değil.

  OLED ekranı parlak güneş ışığı altında görmek zor. El ile gölge yaparak görülebiliyor. Bunun dışında ekran görülebilir ve beklendiği gibi çalışıyor.

  Cihaz çok hızlı ateşleme yaptığından dolayı özellikle sıcaklık kontrolü (TC) modunda MTL kullanacak kişiler watt modundan TC moduna üç klikle menü geçişini tankı moda bağlamadan yapmalı. Diğer türlü ara geçişlerde watt veya FIT modunda üç kliklemede bile hatırı sayılır bir ateşleme yapıyor.


  UFORCE T2 – Hazır Bobinli tank:

  Kit ile birlikte gelen hazır bobinli tanka da değinelim. Tank çok az parçalı, kaydır-aç stili üst kapağa sahip bir ürün. Tankın drip tipi, mod üzerindeki reçine panel rengi ile uyumlu. Üzerinde 5ml kapasiteli bubble cam ile geliyor. Kutudan bir adette düz cam çıkıyor. Yanında iki adet bobin geldi. Birisi U2 kodlu, 0.4 ohm ve çift telli, diğeri ise N3 kodlu ve içinde üç notch tipi sarım olan 0.2 ohm bobin. U2 standart bir performans sergiledi. Lakin N3, inanılmaz hızlı ateşlemesi, buhar ve aroma performansı ile gönlümü çeldi.

  Tank, alttan üç hava besleme deliğine ve ayarlanabilir afc’ye sahip. İçi dolu halde 10 gün kadar dik konumda beklettiğimde akıtma yapmadı. Sadece pamuk likite yoğun şekilde doymuştu ve ilk 2-3 çekimde fokurdadı o kadar.

  Bu arada Voopoo, bu tanka uyumlu çok fazla çeşit hazır bobin piyasaya sürmüş. R kodlu bobinler (R1 ve R2) anladığım kadarı ile pamuk değişimine de müsaade ediyor. Yani sadece pamuk değiştirip uzun süre kullanılabilir.

  Bobin ömrü kullanılan likite ve ayarlanan watt’a göre değişim gösterecektir. Ben N3 bobinle 60ml kadar likit tükettim, halen performansı yerinde.

  Elimde çeşit çeşit tank olmasına rağmen malumdan yedek bobinlerini aldım. Kullanım kolaylığı yanında aroma ve buhar performansı ile sadece yeni kullanıcıların değil, benim gibi ağırlıklı olarak mtl kullanıp akşamdan akşama dl içen ve çok fazla tank ile uğraşmaktan bunalmış kişilerin de çok beğeneceğini düşündüğüm bir tank.

  [​IMG]
  Drag 2 Mod ve N3 bobin takılı halde Uforce T2 tank.

  Beğendiklerim:
  • Sıcaklık kontrolü (TC) performansı
  • Watt modu performansı
  • Watt modunda kişiselleştirilebilir güç eğrisi
  • Selefi Drag’a göre iyileştirilmiş tasarım ve ağırlık
  • Sıcaklık kontrolü (TC) modunda manuel olarak dirence müdahale edebilme
  • Başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için kolay kullanım sunan FIT modu
  • Kit ile birlikte gelen hazır bobinli tankın performansı (N3 bobin ile)

  Beğenmediklerim:
  • Büyük Drag yazısı (markalama)
  • Sıcaklık kontrolü modunda düşük max. güç ayarı (80W)
  • 510 yuvasının mod ile aynı hizada olmaması
  • Pil kapağında tıkırdama

  Son Sözler:

  Detayları yukarıda verdim ama son söz olarak, çizginin altında çok beğendiğim bir cihaz ve kit oldu. Özellikle fiyatını düşünerek değerlendirdiğimde çift pilli mod/ kit arayışı içerisinde olan herkesin değerlendirmesi gereken bir mod olduğunu düşünüyorum. Hem watt hemde sıcaklık kontrolü (TC) performansı etkileyici. Karma kullanım (Mtl ve Dl) yapan tecrübeli kişilere de hitap edecektir.


  Sürç-i lisan ettimse affola.


  Selamlar, sevgiler.
   
  • Faydalı Faydalı x 33
  • Beğendim Beğendim x 18
  • Galip Galip x 6
  • Katılıyorum Katılıyorum x 1
 2. meyhimself

  meyhimself
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  11 Kasım 2016
  Mesaj:
  266
  Alınan Beğeniler:
  1,897
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +4,170 / 31
  Kullandiginiz Cihaz:
  Inf.imp.drive + towel
  Ciğerine sağlık kaptan.
  Doğru inceleme. Her ne kadar official olarak approve edilmese de formülü de ver istersen yeni bir tel denemek isteyenler için bir referans olur
   
  • Galip Galip x 1
 3. Epek

  Epek
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  1 Aralık 2017
  Mesaj:
  104
  Alınan Beğeniler:
  1,093
  Şehir:
  ADS / BJK
  Ratings:
  +1,824 / 4
  Kullandiginiz Cihaz:
  Hanım Duymasın ...
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  05.10.2017
  Ellerine sağlık. Konuyu ilk açtığımda TC için ne diyeceksiniz derken çok güzel yorumlamışsınız. Uzun süre Drag kullanmış biri olarak Drag 2 nin iyi olacağından şüphem yoktu. Ola ki çift pilli alırsam, bu kesinlikle Drag 2 olur.
   
  • Samimi Samimi x 1
 4. Eothraen

  Eothraen
  Expand Collapse
  E-Sigara Acemi

  Katılım:
  11 Mayıs 2017
  Mesaj:
  53
  Alınan Beğeniler:
  18
  Şehir:
  İzmir
  Ratings:
  +44 / 2
  Kullandiginiz Cihaz:
  Sigelei Fuchai 213 Plus
  Ellerinize emeğinize sağlık, sormak istediğim bir soru var..
  Pil kapağının oynamasına değinmişsiniz, peki piller takıldığında tuşlarda rahatsız eden bir oynama mevcut mu ?
   
 5. Mr. Ocean

  Mr. Ocean
  Expand Collapse
  E-Sigara Tiryaki
  ESF Tecrübeli

  Katılım:
  29 Ocak 2018
  Mesaj:
  484
  Alınan Beğeniler:
  4,870
  Şehir:
  Bodrum
  Ratings:
  +11,517 / 20
  Ateşleme ve menü tuşlarında bir oynama yok. Piller, yaylı kutuplar sayesinde yerlerinde sıkı şekilde duruyorlar yani kapağın pillere bir etkisi yok.
   
  • Samimi Samimi x 1
 6. tolgaengin

  tolgaengin
  Expand Collapse
  E–sigara Çok Acayip Ultra Meraklı

  Katılım:
  17 Haziran 2016
  Mesaj:
  20
  Alınan Beğeniler:
  47
  Şehir:
  istanbul
  Ratings:
  +93 / 0
  Kullandiginiz Cihaz:
  İon jr./Expro V4/İda Rda/
  Elinize, dilinize sağlık hocam. Çok kapsamlı bir inceleme olmuş, birçok kişinin kafasındaki soru işaretleri ortadan kalkmıştır eminim. üstad bu arada watt modunda kullanmak için güç artı eksi 1 er değer yüseliyor sanırım bu mtl de bir sıkıntı yaratıyormu, mesala ben sürekli 28 ga 2.5 kılavuz 6 sarım 1.0 ohm + - olarak 11.4 watt gibi kullanıyorum (ida rda) drag 2 de 11 veya 12 watt'ta kullanmak zorunda kalıcaz, bunun mtl içimde bir farkı olrmu.
   
 7. Mr. Ocean

  Mr. Ocean
  Expand Collapse
  E-Sigara Tiryaki
  ESF Tecrübeli

  Katılım:
  29 Ocak 2018
  Mesaj:
  484
  Alınan Beğeniler:
  4,870
  Şehir:
  Bodrum
  Ratings:
  +11,517 / 20
  Doğrudur, watt ayarı 1W aralıklarla değiştirilebiliyor.
  Bunun mtl içime bir etkisi olmaz. Dilerseniz 20W'a bile getirebilirsiniz.
   
  • Beğendim Beğendim x 1
 8. kaan.arslan

  kaan.arslan
  Expand Collapse
  E-sigara Meraklısı

  Katılım:
  13 Ekim 2018
  Mesaj:
  6
  Alınan Beğeniler:
  36
  Şehir:
  Antalya
  Ratings:
  +147 / 7
  Kullandiginiz Cihaz:
  Kylin v2 + Luxe Mod
  Bunun ile x217'de kullanılan Gene chip aynı mıdır biliyor musunuz?
   
 9. antitu

  antitu
  Expand Collapse
  E-Sigara Tiryaki
  ESF Tecrübeli

  Katılım:
  23 Aralık 2016
  Mesaj:
  346
  Alınan Beğeniler:
  2,967
  Şehir:
  İstanbul
  Ratings:
  +7,444 / 67
  Kullandiginiz Cihaz:
  Spica Pro&Sbody Macro 75
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  14.11.2016
  Kaptanım ellerine emeklerine sağlık. Nefis bir inceleme olmuş ve beklediğimize değmiş.

  Ben de size bir soru yönelteyim: Eğer elinizde varsa Uforce tank ile Drop Rda'yı aroma performansı ile kıyaslayabilir misiniz? Benim kullanım şeklim de sizinki ile benzer. Akşamdan akşama, hatta iki akşamdan iki akşama ciğer çekim yapıyorum. Drop'un performansına yakın bir performansta ise tankı da temin etmek isterim.

  Son dönem hazır bobin tanklar rda performansı sunuyor artık. Yani Revenger'ın tankı bile nefis bir aroma veriyordu. Bunda da durum aynı mıdır? Teşekkürler.

  @Mr. Ocean
   
  • Samimi Samimi x 1
 10. Mr. Ocean

  Mr. Ocean
  Expand Collapse
  E-Sigara Tiryaki
  ESF Tecrübeli

  Katılım:
  29 Ocak 2018
  Mesaj:
  484
  Alınan Beğeniler:
  4,870
  Şehir:
  Bodrum
  Ratings:
  +11,517 / 20
  Drag 2'de Gene Fit çipset, X-217'de ise Gene Fan çipset var. Elimde X-217 de var. Geleli 24 saat olmadı. Etraflıca deneyip onunla ilgili bir yazıda yazacağım.
  Elimde ikisi de var. Aroma drop kadar üst düzeyde olmasa da iyi bir rta kadar diyebilirim. Beni tatmin etti açıkçası.
   
  • Beğendim Beğendim x 1
 11. hasakcicek

  hasakcicek
  Expand Collapse
  hasakaptaniccek
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  10 Şubat 2017
  Mesaj:
  958
  Alınan Beğeniler:
  9,332
  Şehir:
  afyon
  Ratings:
  +16,553 / 18
  Kullandiginiz Cihaz:
  dicodes mini-dna250c
  üstad ellerine sağlık, senin incelemelerini herdaim beğenmişimdir. yukarida alıntı yaptıgım yerse en can alıcı bölüm yahu, resmen elle tfr grafiği girebiliyorsun moda o zaman :)

  üstad satacağinda alacak adam arama
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  • Galip Galip x 1
  • Samimi Samimi x 1
 12. Epek

  Epek
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  1 Aralık 2017
  Mesaj:
  104
  Alınan Beğeniler:
  1,093
  Şehir:
  ADS / BJK
  Ratings:
  +1,824 / 4
  Kullandiginiz Cihaz:
  Hanım Duymasın ...
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  05.10.2017
  @Mr. Ocean rica etsem paranormal ile yan yana bir foto atabilir misiniz ?
  --- Mesaj Birlestirildi, 16 Mart 2019 ---
  Hatta bir kac farkli acidan olursa cok memnun olurum.
   
 13. Cherkesomer

  Cherkesomer
  Expand Collapse
  E-Sigara Acemi

  Katılım:
  16 Nisan 2017
  Mesaj:
  50
  Alınan Beğeniler:
  116
  Şehir:
  İstanbul
  Ratings:
  +262 / 1
  Kullandiginiz Cihaz:
  hand made
  ellerine sağlık güzel inceleme. asıl bunun mini versiyonunu gözüme kestirdim ben ama ön siparişten aldığımda yollanmadı falan sonra tekrar almadım fiyatlar yükseldi. mini tam kıvamında hem ufak hem pil kapasitesi gayet iyi..
   
  • Samimi Samimi x 1
 14. STORMGRAY

  STORMGRAY
  Expand Collapse
  E-sigara Meraklısı

  Katılım:
  29 Ocak 2019
  Mesaj:
  16
  Alınan Beğeniler:
  10
  Şehir:
  Sakarya
  Ratings:
  +28 / 0
  Kullandiginiz Cihaz:
  Revenger
  @Mr. Ocean Drag denediniz mi bilmiyorum drag 2 ile performans olarak atesleme olarak farklari var mi? Drag 2 ye gecmeye deger mi? Ayrica piller icin havalandirma kanallari bu modda var midir? Cevaplayabilirseniz cok sevinirim.
   
 15. Mr. Ocean

  Mr. Ocean
  Expand Collapse
  E-Sigara Tiryaki
  ESF Tecrübeli

  Katılım:
  29 Ocak 2018
  Mesaj:
  484
  Alınan Beğeniler:
  4,870
  Şehir:
  Bodrum
  Ratings:
  +11,517 / 20
  Drag kullandım ama çok zaman oldu. Yanyana kullanmadığım için bir karşılaştırma yapamayacağım. Ilk Drag da hızlı idi hatırladığım.
  Havalandırma kanalları tıpkı ilk dragdaki gibi. Alt kısımda ama pillerin olduğu kısma doğrudan açılmıyor.
   
 16. Heredot_cevdet

  Heredot_cevdet
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  10 Mart 2017
  Mesaj:
  90
  Alınan Beğeniler:
  929
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +1,764 / 12
  Hâli hazırda ikisinide kullanıyorum.bence birincisiyle mutluysanız ikincisinin boyut,gramaj ve tip dışında çok bir artısı yok.

  Pil havalandırması da chipset ile birlikte.
   
  • Beğendim Beğendim x 1
 17. Raizo

  Raizo
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  29 Aralık 2016
  Mesaj:
  133
  Alınan Beğeniler:
  411
  Şehir:
  Muğla
  Ratings:
  +1,079 / 38
  Elinize sağlık üstadım . Sizi bile tcr de memnun ettiyse çoğu kullanıcı gönül rahatlığıyla alabilir demek oluyor ;) pil kapağının sallanmasi haricinde tabi
   
 18. meyhimself

  meyhimself
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  11 Kasım 2016
  Mesaj:
  266
  Alınan Beğeniler:
  1,897
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +4,170 / 31
  Kullandiginiz Cihaz:
  Inf.imp.drive + towel
  Pil kapagi sallanmiyor dostlar. Drag 1 de de sallanmiyordu bunda da sallandigini sanmıyorum. Miknatisli ve saglam bir pil kapagi var. Saglam olmasina ragmen acmak zor degil
   
 19. ArEkaptan

  ArEkaptan
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  13 Ekim 2017
  Mesaj:
  138
  Alınan Beğeniler:
  2,866
  Şehir:
  İzmir
  Ratings:
  +4,995 / 2
  Her modun her atomizerin illa eksik bir yeri oluyor, olacaktır da.

  Kaptanım güzel bir inceleme olmuş, eline sağlık. Kafada ki soru işaretlerini giderdin.

  Gene ve Tesla nın chip leri dna, dico ve yihi (şüpheliyim :) ) den sonra, mutlu edecek. Denemek istiyorum bende.
   
  • Samimi Samimi x 2
 20. Heredot_cevdet

  Heredot_cevdet
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  10 Mart 2017
  Mesaj:
  90
  Alınan Beğeniler:
  929
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +1,764 / 12
  drag 1 de sallanmiyordu evet hocam.Ancak drag 2 de freze arası boşluktan dolayı mıknatıs nasıl olursa olsun hafif bir sallantı mevcut.elde tutarken hissedilmese de pil kapağına bastırıp ileri geri yapıldığında hafiften oynuyor.
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.