Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
 1. Tum uyelerimizin dikkatine. Gecici Site adresi :http://forum.esigaram.us/

Steam Crave İnceleme Steam Crave Aromamizer Plus RDTA

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda AntonKrowley tarafından 7 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

Steam Crave Aromamizer Plus RDTA 4.5 5 4votes
4.5/5, 4 oy

 1. Konu
 2. Yorumlar (4)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
 1. Anton

  Anton
  Expand Collapse
  Mareşal
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  6 Mayıs 2017
  Mesaj:
  596
  Alınan Beğeniler:
  2,124
  Şehir:
  Hammersmith
  Ratings:
  +6,850 / 38
  Hem saygıdeğer @Orhan Abi hocamızın buraya tıklayarak okuyabileceğiniz post’unda başlattığı akımın ilk adımı olması adına hem de forumda bilinse de, konuşulsa da aslında ne olduğuna dair ürünü alıncaya kadar kimsenin pek bir fikir sahibi olmayışından ötürü bu yazımda sizlere Steam Crave markasının “Aromamizer Plus RDTA” ürününü tanıtacağım. Üzerine çıkacak ürünlerin yahut geçen zamanın eskitemeyeceğini düşündüğüm bu atomizer’in pek çok DL sever için eşsiz bir deneyim olacağını peşinen söylemeliyim.


  1) Kutu İçeriği ve Ön İzlenimler

  Steam Crave’in ürettiği tüm Aromamizer modelleri ile aynı mıknatıslı kapaklı ve kırmızı kadifeli, oldukça şık olan kutu konseptine sahip olan Aromamizer Plus RDTA’in kutu içeriğine göz attığımızda şunların var olduğunu görüyoruz:

  • Steam Crave Aromamizer Plus RDTA (10 ML versiyonu)
  • Yedek 10 ml atomizer camı
  • L şekilli alyan anahtarı
  • 510 drip tip adaptörü
  • Bol sayıda oring ve vida içeren bir paket
  • Vape Band
  • Kullanım kılavuzu
  • Steam Crave çıkartması

  Mekanik tasarımından ötürü üzerinde çok sayıda oring bulunduran bir atomizer olan Aromamizer Plus RDTA için yedek olarak çok fazla sayıda oring verilmesini çok yerinde bulduğumu söylemeliyim.

  [​IMG]

  Şimdi, RDTA denildiği zaman hemen hepimizin aklına gelen tek bir şey var. Bir RDA’nın altına tank eklenmiş haline RDTA diyoruz kabaca. Peki, o zaman adında “RDTA” etiketini barındıran Aromamizer Plus tam olarak nasıl bir durumda?

  Aromamizer Plus aslına bakıldığında tam bir RTA ve istendiği takdirde tam bir RDA olarak çalışabilen bir ürün. Bu sebepten ötürü Steam Crave Aromamizer Plus’a “RDTA” diyerek aslında “RTA/RDA”nın kısaltması şeklinde bir kullanım yapmış oluyor. Bu sistemin nasıl çalıştığına alt satırlarda yeteri kadar değineceğiz ancak bugüne kadar pek çok kişide kafa karışıklığına sebep olduğunu gördüğüm bu durumla ilgili yorumumu geç olmadan iliştireyim istedim.


  2) Fiziksel ve Mekanik Özellikler

  Aromamizer Plus büyük bir atomizer. Buna şüphe yok. Pek çoğu buharı için 25 mm çapa sahip atomizer’ler bile büyük gelirken Aromamizer Plus’ın tam olarak 30 mm bir çapı mevcut. Dolayısıyla bırakın tek pilli bir mod üzerinde kullanmayı, pek çok çift pilli mod’un üzerinde bile taşma olmadan kullanabilmeniz mümkün olmuyor bu ürünü.

  Bu büyüklüğün bir getirisi olarak, kutu içeriğinde gelen standart baca aparatı ve cam ile birlikte 10 ml’lik bir likit kapasitesi sunuyor ürün kullanıcısına ki bu pek çok kullanıcı açısından bile oldukça yüksek bir rakam. Hacmen fazla likit tüketen DL severleri bile neredeyse gün boyunca idare edebilecek kadar fazla hem de.
  Öte yandan, Steam Crave firması Aromamizer Plus için ayrı olarak satın alınabilecek iki farklı seçenek daha sunuyor. Bunlardan bir tanesi yanma odası ile drip tip arasındaki mesafeyi kısaltan kısa baca parçası ile ona uygun cam tank ki bu şekilde aroma performansı daha fazla artarken likit kapasitesi 5 ml’ye düşüyor. Bir diğeri ise yanma odası ile drip tip arasındaki mesafeyi tam olarak ikiye katlayan, mevcut 10 ml’lik baca parçasından bir tane daha ve yine bu uzunluğa uygun cam tank ki bu durumda da aromadan biraz ödün verilse de likit kapasitesi tam olarak 20 ml oluyor.

  [​IMG]

  Kutu içeriğinde gelen 10 ml versiyonu için en alt noktadan en üst noktaya (drip tip hariç) uzunluk ise 49,15 mm. Yine kutu içeriğinde gelen standart 810/Goon stili drip tip ile birlikte ise 59,65 mm’ye ulaşıyor ürünün uzunluğu.

  [​IMG]

  Bütünü bir kenara ayırıp parçaları ayırmaya başladığımızda ise en az 30 mm’lik çap kadar şaşırtıcı bir diğer nokta çıkıyor karşımıza. Drip tip dâhil ürünün tüm sökülebilen parçalarının toplamı tam 10 adet.
  Deck’in dahi base bölümünden ayrı, sökülebilir bir tasarıma sahip olduğu üründe bu kadar parça olması bazılarımızın canını sıkacaktır eminim ancak güzel olan şu ki bu parçaları birbirlerine ya oring vasıtasıyla bağlanıyorlar ya da vida yolu vasıtasıyla. Dolayısıyla bu kadar parçayı daha önceki Aromamizer serilerinde olduğu gibi minik ve kaybolabilen mekanik parçalarla bir araya getirme zahmeti ortadan kalktığı için atomizer’ın bu denli parçalara ayrılabilmesi özellikle periyodik temizlikleri yapabilmek adına kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlıyor çünkü atomizer’ın erişilemeyen hiçbir noktası kalmıyor.

  [​IMG]

  Atomizer’in alt bölümünü yani yanma odası, hava kanalları, likit kontrolcüsü gibi şeylerin bulunduğu bölümü incelediğimizde 10 parçadan 5 tanesinin bu bölümde yer aldığını görüyoruz. Bu bölümü biraz derinlemesine irdelemenin yerinde olacağını düşünüyorum. Şimdi bu beş parçayı numaralandıralım öncelikle:

  [​IMG]

  1 numaralı parça atomizer’in belki de kalbi diyebileceğimiz parça. Yanma odası ve yanma odasına erişen hava kanalları ve likit besleme yolunu bulunduran bu parçanın dış yüzeyinde toplam 3 adet oring bulunmaktayken bir de üst bölümünde cam tankın sızdırma yapmaması için bir oring bulunmakta. Ayrıca hava kanallarının tam bir açıklıktan ziyade önünde süzgeçli bir yapıya sahip olduğunu da görüyoruz. Bu, dışarıya doğru herhangi bir likit sıçraması olmasının büyük oranda önüne geçiyor.

  2 numaralı parça ise hava kanalı ayarı yapabildiğimiz yüzüğümüz ve bir başka fonksiyonu ise bulunmamakta. Montaja 2 numaralı parçayı 1 numaralı parçanın dış çerçevesine takarak başlıyoruz ve bu şekilde hava ayarını yapabilir hale geliyoruz.

  [​IMG]

  3 numaralı parça ise deck’imiz. Postless bir yapıya sahip olan bu deck 1 numaralı parçanın alt bölümünde bulunan kılavuzlar dikkate alınmak suretiyle 1 numaralı parçaya oturtuluyor ve deck’in dış kenarlarında bulunan bir oring vasıtasıyla tutturuluyor/sızdırmazlığı sağlanıyor.

  [​IMG]

  4 numaralı parça atomizer’in baz bölümünü oluşturuyor. 1 numaralı parçada ilgili bölümden akıp gelen likit bu baz parçaya yığılıyor ve bu parça deck’in hemen altında sürekli beslemeye olanak veren bir likit havuzu oluşmasına neden oluyor. Ayrıca bu parçada deck’ten sarkan 510 bağlantısından herhangi bir sızma olmasını engellemek için ilgili bölümde gizli bir oring bulunuyor.

  5 numaralı parça ise likit akışını kontrol ettiğimiz yüzük olmakta. 4 numaralı parçaya üzerindeki kilit işaretlerinin düz duracağı şekilde üstten oturtuluyor ve 1 numaralı parçanın ilgili bölümünden akmakta olan likitin akışını kontrol edebilir hale geliyor.

  [​IMG]

  4 ve 5 numaralı parçalar birleştirildikten sonra 4 numaralı parçanın üzerinde bulunan “nokta” işareti bir anlam kazanıyor. 5 numaralı parçada bulunan kapalı asma kilit işareti bu noktanın üzerindeyken likit akışı kapalı anlamına geliyor. Tam tersi şekilde de açık asma kilit işareti bu noktanın üzerindeyken de likit akışı açık anlamına geliyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  4 ve 5 numaralı parçayı birbirlerine geçirdikten sonra 1 numaralı parçanın alt bölümünde bulunan vida yolu vasıtasıyla 1, 2, 3 ve 4, 5 birleştirilerek montaj tamamlanıyor.

  [​IMG]

  Buraya kadar olanı bu atomizer ile ilgili sıra dışı ve kafa karıştırıcı olan kısımdı. Montajın bundan sonraki kısmında pek çok atomizer’de yaptığımız şekilde devam etmekteyiz. Şöyle ki, oluşturduğumuz alt bütünün üzerine önce baca parçamızı oturtuyoruz ve camı takıyoruz. Sonrasında cam sabitleme parçamızı dikkatlice bacaya oturtuyoruz. Geriye de top cap ve drip tip kalıyor ki bunu da anlatmaya gerek yok.

  Şimdi bir nokta var bu başlık altında belirtmem gereken. Ben her ne kadar Aromamizer Plus’ı bir RTA olarak ele alsam da bir RDA olarak kullanılabildiği gerçeğini de göz ardı etmemek gerekiyor. O açıdan bunu merak edecek olanlara da şöyle kısaca nasıl yapıldığını izah edeyim:

  Üst satırlarda oluşturduğumuz alt bütüne baca parçasını ve camı takmadan doğrudan cam sabitleme parçasını takıyoruz. Bunun üzerine de top cap’i ve drip tip’i montajlıyoruz ve karşımıza Aromamizer Plus RDA çıkıyor.

  [​IMG]

  Aromamizer Plus’ı RDA olarak kullanırken karşımıza çıkan bir zorluk var aslında. O da damlatma eylemi. Alt satırlarda daha detaylı değineceğim üzere Aromamizer Plus’ın bütün boyutuyla kıyaslanamayacak kadar küçük bir yanma odası var ve iyi bir pamuklama akabinde neredeyse hiç boş yer kalmıyor. Bu yüzden üstten damlatma yapıldığında sadece pamuğu ıslatabiliyorsunuz ve bu da kuvvetli içimlerde neredeyse iki nefeste bir damlatma işlemini tekrar etmeniz anlamına geliyor. Şayet deck altındaki havuzu kullanmak istediğinizde de bu sefer damlatma için kullanabileceğiniz alan çok ufak olduğundan büyük boy şişeler ile damlatma yaparken zorlanıyorsunuz.

  [​IMG]

  Tüm bu bahsettiklerim ürünü bir RDA olarak kullanmanın önünde engel değil ancak RDA keyfini zorlaştırdığı da bir gerçek.

  Toparlarsak, tüm bu yapı içerisinde kullanılan oring’ler, yivler yani vida yuvaları ve parçaların pürüzsüzlüğü elimizde oldukça kaliteli bir ürün bulundurduğumuz hissiyatına sürüklüyor bizi. Her parça birbiriyle uyum içerisinde, sıkışmıyor, yormuyor, bozulmuyor. Yaptığım denemeler neticesinde olası tek kusurun hava ayar yüzüğü bölümünde meydana geldiğini gördüm. Şayet arada sırada ters üfleme yapıyorsanız hava kanalında yoğunlaşan buhar bu yüzüğü iyice kaygan hale getiriyor ve bu yüzden yüzük çok küçük dokunuşlarla bile hareket edebilir oluyor. Cebimde ya da çantamda bu haldeyken hiç oynadığına şahit olmadığımı da belirtmeliyim. Yani aslında bu bir kusur değil aksine kaçınılmaz bir durum ancak çok daha kalın oring’ler kullanarak bundan kurtulmakta mümkün şayet istenirse.


  3) Kurulum ve Performans

  Bir süredir piyasada olmasına karşın Aromamizer Plus ile ilgili pek olumsuz bir yoruma rastlanmıyor. Elbette ki bu ürünü alıp herhangi bir şeyinden yahut tamamen kendisinden hiç memnun kalmamış kullanıcılar vardır ancak bu ürüne karşı duyulan memnuniyetin önüne geçebilecek düzeyde bir durum değil. Peki, klasik pek çok atomizer’in aksine hava kanalları alttan değil yandan olan ve fiili anlamda kocaman bir fiziğe sahip olan bu atomizer’i kullanıcılara bu kadar çok sevdiren ne? Nedir bunun alamet-i farikası? Buyrun olayın biraz köküne inip oradan doğru gelerek inceleyelim:

  Steam Crave ürünlerinin bildiğim kadarıyla tümüyle, neredeyse diğer tüm atomizer’lerden alışkın olduğumuzun aksine, atomizer’in tabanında Steam Crave yazısı ya da logosu yoktur. Aksine, oldukça basit -ve kimisi için kalitesiz gelecek-şekilde “Designed By BJ” yazar.

  Bu BJ, yani aslen “BJ Shi” Steam Crave firmasının başkan yardımcısı ve baş tasarımcısı. Steam Crave ürünlerinin tamamının altına gururlu imza atan bu makine mühendisi vatandaş Aromamizer Plus’a gelinceye kadar edindiği tüm bilgi ve birikimi Aromamizer Plus’ta bir araya getirerek ortaya bu ürünü çıkarmış. “Nereden varıyorsun bu kanıya” derseniz, Aromamizer Plus’tan sonra çıkan iki Steam Crave ürünü de (Aromamizer Supreme RDTA V2, Aromamizer Titan RDTA) Aromamizer Plus’ın temeli üzerine inşa edilmiş ürünler. Yani bu bağlamda, Aromamizer Plus hem baş tasarımcı BJ Shi için hem de Steam Crave için “olmuş”.
  Marka adındaki vurgudan da anlayabileceğimiz üzere asıl iddiası aroma yönünde olan Steam Crave ürünleri elbette ki buhar üretimi anlamında da oldukça başarılı. Bunu görebilmek için önce basit bir kurulum yapıp sonrasında performans eleştirisine başlayalım.

  Postless deck’lere kurulum yapmayı daha çok seven ve genelde acemi kullanıcılara “bunlara kurulum yapmak daha kolay” diye belirtilen velocity deck’lere kurulum yapmaktan daha rahat ve kolay olduğunu düşünen biri olarak ürünün postless deck bulmuş olmaya çok sevindim. Aksi bir durum şaşırtıcı olurdu zaten çünkü postless deck yapı itibariyle baca ile hava kanalı başlangıç noktası arasında bu akımı engelleyecek herhangi bir şey barındırmadığı için performans anlamında elzemdir. Örneğin yandan hava üflemeli olan bu sistemde velocity deck gelmiş olsaydı, dik duran kutup ayakları sebebiyle hava akımı sekteye uğrayacak ve performans kaybı yaşanacaktı. Postless deck sayesinde tüm bu sorunlar ortadan kalkmış.

  Üstteki satırlarda söylediğim üzere bu ürünün çapına göre dar bir yanma odası (ve haliyle deck’i) mevcut ancak bu sizi yanıltmasın. O kadar da değil. Hemen her türlü clapton coil’inizi rahatlıkla sığdırabiliyorsunuz.
  Ben günlük kullanım için (biraz da elimde bir başka tel kalmadığından bu aralar) 26 ga üzerine 32 ga sarılmış, Kanthal A1 materyalli sade bir clapton tercih ediyorum. 3,5 mm klavuza 4 tur atarak yaptığım coil ortalama 0.50 ohm gibi bir değer veriyor ve deck üzerinde şöyle görünüyor:

  [​IMG]

  Not: Bu deck’e 3 mm kılavuzdan daha aşağı değerlerde kılavuzlara sarılmış coil’leri takmanızı tavsiye etmiyorum çünkü besleme kanallarını yeteri kadar pamuk ile dolduramıyorsunuz bu durumda.
  Dry burn gibi işlemlerin akabinde güzelce de pamukluyoruz:

  [​IMG]

  Kurulumuzu likitle ıslatarak kullanıma hazır hale getiriyoruz ve başlıyoruz buharlamaya:

  [​IMG]

  Şimdi yoruma girmeden önce size bu ürünün şu bahsettiğim alamet-i farikalarını göstermeye çalışacağım. Aşağıdaki iki resmi dikkatle inceleyin.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Yanma odasının bahsettiğim küçük dizaynından ötürü standart kurulumda bile coil’ler doğrudan baca ağzında konumlanıyorlar. Bu parçanın üzerine bacayı takıyoruz zaten. Yani pek çok DL atomizer’de karşılaştığımız gibi büyük boy olan, buharın havayla gereğinden fazla karışıp ihtiva ettiği aromanın bir kısmını ister istemez bıraktığı bir yanma odası tasarımından ziyade bu tarz bir tasarıma gidilmiş olması kullanıcıya kesintisiz bir buhar ve aroma deneyimi yaşatıyor.

  Ayrıca bu yanma odasının küçük dizaynı, maksimum performans adına havanın coil’e denk geldiği noktanın alttan olma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor çünkü buhar içeriye hapsolamayacak kadar küçük bir alanda üretilip doğrudan bacaya ulaştırılıyor.

  Son olarak, neredeyse yanma odasının yan duvarı genişliğinde olan hava kanallarında gelen havanın herhangi bir engele takılmadan doğrudan bacaya gidebilmesi için baca bağlantısına verilmiş hafif eğim buharın rahatlıkla ağza ulaşabilmesi için bir kılavuz görevini görüyor.

  İşte Aromamizer Plus’ın alamet-i farikaları tam olarak bunlar. Bunların birleşimi, ortaya muhteşem bir performans çıkarıyor.

  Hangi likiti kullanırsanız kullanın, ihtiva ettiği aromaları tadamamanızın bir olanağı olmadığı gibi geniş hava kanallarıyla beraber geniş baca ve 810 drip tip yardımı ile tam anlamıyla “ağız dolusu” bir buhar çekebilmeniz mümkün oluyor. Ürünün hava yapısı o kadar etkileyici ki, hava kanalları tamamen açık olduğunda sanki arada bir atomizer yokmuş da öylesine derin nefes alıyormuşsunuz gibi pürüzsüz bir hissiyat yaratıyor.
  Hava kanallarını biraz kısmaya başladığınızda ise, bütün bir aroma deneyiminden ziyade likitin ihtiva ettiği tüm aromaları daha da net olarak, ayrı ayrı tadabilmeye başlıyorsunuz. Hava kanalları da oldukça hassas bir şekilde ayarlanabildiğinden DL tarzı içim standartlarına göre oldukça dar bir hale getirip kullanabilmeniz de mümkün oluyor.

  Özellikle bu “ağız dolusu buhar ve aroma” hissini kelimelere dökerek anlatabilmek zor ama özellikle RDA kullanıcılarının ne demek istediğimi anlayabildiklerine eminim.

  Söylediğim gibi, buhar volümü de oldukça fazla ürünün bir güzel yanı da bu buharı size deneyimletirken ciğerlerinizi haşlamıyor olması. Yukarıda anlattığım üzere, ürünün fiziksel yapısını göz önüne getirdiğinizde yanma odasının tamamen likit ile çevrelendiğini göreceksiniz öncelikle. Baca parçası hariç odanın üstü zaten likit deposuyken yanma odasının yan duvarlarından da likitin kesintisiz akıyor olması ve yanma odasının altında oluşan likit havuzu yanma odasında oluşan aşırı sıcaklığı sürekli olarak absorbe ediyor. Bu sayede likitiniz devamlı belli bir akışkanlıkta kalırken siz de yanma odasında biriken sıcaklıktan ötürü haşlanmıyorsunuz. Bu duruma bir de ürünün üzerindeki kocaman hava kanallarını da eklediğimizde oldukça kusursuz bir deneyim olmaya yaklaşıyor ürün.


  4) Sonuç

  Özellikle RTA’ları seven biri olarak itiraf etmeliyim ki Steam Crave ürünleriyle tanıştıktan sonra pek çok farklı RTA’mı çok daha az kullanmaya ve hatta bazılarını hiç kullanmamaya başladım. Ve açıkçası, Aromamizer Plus diyelim ki kirli durumdayken aklımdan sürekli “şunu temizleyeyim de kullanayım” fikri geçiyor.

  Aromamizer Plus’tan önce en çok Kylin RTA’den memnun kalmış ancak kendisinin kronik problemlerinden ötürü kullanmaktan vazgeçmiş biri olarak Aromamizer Plus bu açığı çok çok daha fazlasıyla doldurup çıtayı biraz daha yükseğe koydu.

  Şayet DL içimli RTA’lardan hoşlanıyorsanız, normalde RDA kullanıyor ancak arada iyi bir tanklı sisteme de ihtiyaç duyuyorsanız, kısaca DL tarzı içim ile bir şekilde bir ilişiğiniz varsa ve mod’unuz 30 mm çapı taşıyabilecek durumdaysa bu ürünü denemeli ve hatta satın alıp kullanmalısınız.
  Pişman olmayacağınıza eminim.
   
  • Beğendim Beğendim x 38
  • Faydalı Faydalı x 13
  • Galip Galip x 2
 2. sucukludondurma

  sucukludondurma
  Expand Collapse
  E-Sigara Tiryaki
  ESF Tecrübeli

  Katılım:
  15 Kasım 2015
  Mesaj:
  363
  Alınan Beğeniler:
  3,385
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +6,538 / 31
  Kullandiginiz Cihaz:
  Tulpar | ipv8 | Cylon 218
  Eski versiyonlarını kullanmıştım. Gerçekten başarılıdır. Bu versiyonlar görece kaba geliyor bana. Modla birleşince at ve kelebek ikilisi oluyor :)
   
  • Komik Komik x 2
  • Beğendim Beğendim x 1
 3. Berkowski

  Berkowski
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  18 Mayıs 2016
  Mesaj:
  75
  Alınan Beğeniler:
  52
  Şehir:
  Melbourne
  Ratings:
  +87 / 33
  Kullandiginiz Cihaz:
  Dani mini=Kayfun prime
  Sonunda beklenen inceleme gelmiş :)
   
  • Samimi Samimi x 1
 4. stcn

  stcn
  Expand Collapse
  E-sigara Meraklısı

  Katılım:
  22 Kasım 2017
  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeniler:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Ratings:
  +0 / 0
  Kullandiginiz Cihaz:
  revenger
  revengerla tamamlarmı birbirini bu atomizer aroma ve duman konusunda üstüne varmıdır
   
 5. Anton

  Anton
  Expand Collapse
  Mareşal
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  6 Mayıs 2017
  Mesaj:
  596
  Alınan Beğeniler:
  2,124
  Şehir:
  Hammersmith
  Ratings:
  +6,850 / 38
  Revenger kasasına 2 mm kadar büyük geliyor Aromamizer Plus. O yüzden Revenger ile birlikte kullanacaksanız bunu göz önünde bulundurmalısınız. Bir müsait anımda Revenger kasası üzerinde nasıl durduğun gösteren bir fotoğraf eklerim.

  Hem aroma hem buhar sizin de takdir edeceğiniz üzere biraz göreceli bir konudur. Üzerine var mıdır sorusunun yanıtı kişiden kişiye değişecek olmakla birlikte, incelemede de belirttiğim üzere çok başarılı bir atomizer olduğu su götürmezdir Aromamizer Plus'ın.
   
  • Galip Galip x 1
 6. stcn

  stcn
  Expand Collapse
  E-sigara Meraklısı

  Katılım:
  22 Kasım 2017
  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeniler:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Ratings:
  +0 / 0
  Kullandiginiz Cihaz:
  revenger
  hangi atomizerleri kullandınız bundan önce peki şuan limitless ijoy rdta kullanıyorum almaya değermi cihaz atomizeri kaldırırmı sizce duman aroma konusunda baya övüyolar çünkü
   
 7. Anton

  Anton
  Expand Collapse
  Mareşal
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  6 Mayıs 2017
  Mesaj:
  596
  Alınan Beğeniler:
  2,124
  Şehir:
  Hammersmith
  Ratings:
  +6,850 / 38
  Aromamizer Plus, Revenger'ın üzerinde bu şekilde duruyor:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  Cihaz atomizer'i kaldırır diye bir denklem yok aslında hocam. Yani çift pilli bir cihaz nihayetinde Revenger dolayısıyla pek çok farklı coil kombinasyonunu rahatlıkla ateşleyebilecektir zaten. Fiziksel olarak soruyorsanız da yukarıya hemen resimleri ekledim. Taşmaları görürsünüz.

  Ben daha önce pek çok farklı atomizer kullandım ancak bu da sizin için bir ölçüt olmamalı. Örneğin ben Aromamizer Plus'tan aldığım keyfi iJoy Limitless RDTA Plus'tan alamamıştım ancak bu demek değildir ki Aromamizer Limitless'tan üstün ya da tam tersi.

  Benim şahsi tavsiyem, mevcut atomizer'iniz/atomizer'leriniz size yeterince keyif veriyorsa hiç böyle heyecanlara girmeyin, biliyorsunuz sonu yok. Ama yeni bir şeyler arıyorsanız ya da elinizdekilerin sizi yeterince tatmin etmediğini düşünüyorsanız o zaman Aromamizer Plus'a, şayet size uyduğunu düşünüyorsanız bir şans verebilirsiniz.
   
  • Beğendim Beğendim x 1
 8. sisperdesi

  sisperdesi
  Expand Collapse
  Banlandı

  Katılım:
  9 Mart 2017
  Mesaj:
  202
  Alınan Beğeniler:
  327
  Şehir:
  Kırıkkale
  Ratings:
  +857 / 50
  Kullandiginiz Cihaz:
  Evic Vtwo mini
  Cok guzel detayli ozenli akici herkesin anlayabilcegi bir dilde olmus. Cok tesekkur ederim bu degerlo incelemeniz icin. Fakat atomizer cok buyuk yani tercih edicegim bir urun olmasada calisma basarili. Hele titan a hic girmeyelim :) :)
   
  • Samimi Samimi x 1
 9. Hazar

  Hazar
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  11 Mart 2015
  Mesaj:
  120
  Alınan Beğeniler:
  246
  Şehir:
  İstanbul
  Ratings:
  +751 / 4
  Kullandiginiz Cihaz:
  Eleaf Lemo1/Kayfun Prime
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  01.01.2018
  Oldukça detaylı ve faydalı bir inceleme olmuş. Buhar ve aroma için düşündükleri detayı göstermeniz güzel bir detay.
  Elinize sağlık.
   
  • Samimi Samimi x 1
 10. Anton

  Anton
  Expand Collapse
  Mareşal
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  6 Mayıs 2017
  Mesaj:
  596
  Alınan Beğeniler:
  2,124
  Şehir:
  Hammersmith
  Ratings:
  +6,850 / 38
  Açıkçası Titan'a ben de hiç sıcak bakmıyorum. :) O bambaşka bir kafaya hitap ediyor kesinlikle. Günlük bir şey değil yani.
   
  • Samimi Samimi x 1
  • İyimser İyimser x 1
 11. Stradivarius

  Stradivarius
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  5 Şubat 2014
  Mesaj:
  238
  Alınan Beğeniler:
  1,724
  Şehir:
  İstanbul
  Ratings:
  +3,031 / 13
  Kullandiginiz Cihaz:
  Limelight + Strike
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  07.01.2014
  Bu kadar güzel ve detaylı incelemeye bi an için dl'ci olasım geldi. Elinize, emeğinize sağlık..
   
  • Samimi Samimi x 1
 12. stcn

  stcn
  Expand Collapse
  E-sigara Meraklısı

  Katılım:
  22 Kasım 2017
  Mesaj:
  3
  Alınan Beğeniler:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Ratings:
  +0 / 0
  Kullandiginiz Cihaz:
  revenger
  cevaplarınız için sağolun incelemeniz içinde bayadır bekliyordum alsam mı almassam mı diye nihayetinde daha karar veremedim alınır mı alınmaz mı diye değicek bi atomizer mi diye coil olarak ne kullanıyorsunuz bu arada
   
  • Samimi Samimi x 1
 13. Anton

  Anton
  Expand Collapse
  Mareşal
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  6 Mayıs 2017
  Mesaj:
  596
  Alınan Beğeniler:
  2,124
  Şehir:
  Hammersmith
  Ratings:
  +6,850 / 38
  Durumu göre değişiyor hocam. Ekseriyetle 22 ya da 24 ga normal kanthal tel ile coil'lerimi hazırlıyorken son zamanlarda clapton teller ile daha fazla içim yapmaya başladım.
   
 14. Windshair

  Windshair
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  25 Nisan 2016
  Mesaj:
  188
  Alınan Beğeniler:
  624
  Şehir:
  İskenderun
  Ratings:
  +1,285 / 94
  Kullandiginiz Cihaz:
  Lost vape Triade dna250
  IMG_20171208_010609_HDR.jpg

  Doyumsuzluğun baş yapıtlarındandır kendisi , ancak bu cüsseye göre coil için çok kısıtlı kaldığını düşünüyorum.
  IMG_20171208_011152_HDR.jpg IMG_20171208_011219_HDR.jpg

  Hava kanalının ayarı havanın debisinin kontrolünden çok coile ulaşan havayı merkezde konumlandırıyor oluşu çok hoş buda keyfinize keyf katacak hassas noktayı bulmanıza yardımcı oluyor . Ancak asıl görevi olan buhar çekimine gösterdiği direnç çok az. Ben azda olsa çektiğim buharın biraz direnerek gelmesini seviyorum. Eğlencesine firebird driptip takıp denediğimde aradığım direnci yakalayabildim. Ve ağız içinde damak bölgesinde tek noktaya yoğun bir buhar akımı oluşturup aroma deneyimimi arttırdığını farkedip bu şekilde kullanmaya başladım.
  IMG_20171208_012816_HDR.jpg

  İşin özü baştada yazdığım gibi doyumsuzluğun temsilidir. Aromamizer titan ile bu deneyimi daha da yukarı çıkarma girişimim pimde bekliyor ve bu doyumsuzluğu kanıtlıyor. Alırken ki ikiye bölünüşüm beklerken katlanarak devam ediyor kalbim bir an önce gelmesini beklerken mantığım takılması için umutsuzca dua ediyor. ={) . Mantığım haklı onu oturtacak 4 pilli masrafı ardından çığ gibi karşı konulmaz başka bir isteği tetikleyeceğide bir gerçek .

  Neyse isminin hakkını veren Aromamizer plus son haliyle evde pc başında kesintisiz buhar keyfi için alternatifi az bir seçenek ama sokakta bu seti elime alıp gezdirecek bir gücün varlığını bünyem kabul etmez. Buharın fantazisine kapılıp bir kafede çıkartmak ve bu canavarı tüttürmek aradığınız ilginin odağına sizi sürükleyecektir velakin zaten toplumda oluşturulan o istenmeyen algıyı körükletecektir diye düşünüyorum.
   
  • Beğendim Beğendim x 3
  • Galip Galip x 1
 15. sepet

  sepet
  Expand Collapse
  Safety First ;-)
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  11 Şubat 2017
  Mesaj:
  931
  Alınan Beğeniler:
  2,975
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +5,815 / 26
  Kullandiginiz Cihaz:
  "ZibiL !"
  @AntonKrowley döktürmüş, sarıma ilişkin bende bir kaç yorum yapayım.Amaç maximum aromaya ulaşmak.Resimlerle detaylandırmaya çalıştım, yazacak çok bir şey yok aslında.Ana fikir, telleri yanma odasında olabildiğince yanlara ve yukarı yaklaştırmak.Bu sayede teller için en ideal hava çarpma açısını yakalamak mümkün.Alan olarak limitlerde gezdiğimizden, telleri yerleştirdikten sonra tankı mutlaka kapatarak kısa devre olup olmadığını kontrol etmek önemli.Her zaman olduğu gibi 0.25ohm odaklı bir sarım yaptım ve likitleme sonrasında 0.26'yı yakaladım :) Arazi müsait olunca 3.5mm sarım tercih ettim, bununla orantılı olarak kanalları dolduracak yeterince pamuk kullanabildim ve pamuk kaynaklı bir akıtma ihtimalini elimine etmiş oldum.
  Tankın cüssesine ters orantılı olarak deck biraz dar bence, daha fazla turlu sarıma izin vermiyor.Daha fantastik bir telle 4mm ve daha çok tur denemek isterdim ama sığmayacağı için uğraşmadım.
  20ml tank baca boyu nedeni ile çok manasız, ciddi aroma kaybı var.20ml hali sadece nbase içenlere hitap eder bence.Standart hacim 10 yerine 7.5ml olaydı daha iyi olurdu sanki.Rda kullanım özelliği "var mı var abicim" mantığı ile yapılmış, denemeye lüzum görmedim ama elimdeki her hangi bir saf rda ile muhatap olabileceğini zannetmiyorum.5ml cam henüz temin edemediğimden deneme şansım olmadı ama tad-tuz açısından bir fark yaratacak mı merak ediyorum.Kötü veya sorunlu bir tank değil ama genel anlamda bunun yerine küçük kardeşini tercih ederim..

  Resim çekerken yan yana hizayı tam tutturamadım ama telin alt bölümü orta sıra hava deliklerinin biraz üzerinde kalıyor:
  [​IMG]

  Yanma odasının duvarlarına yaklaşabilmek adına teller arasında kalan açıklığa dikiz:
  [​IMG]
  [​IMG]

  Pamuk alakalı son bir not:
  3mm tel kullanılması halinde yeteri kadar pamuk olmayabilir, önemli olan pamuk havuzunu doldurmak değil havuzun içindeli delikleri/kanalları kaplayabilmek.Pamukları iyice kabartmanın sıkıntı yaşamama yönünde faydası olacaktır.
  --- Mesaj Birlestirildi, 9 Aralık 2017 ---
  Aha! açıklık meselesi bir lamba yaktı :rolleyes: Bir daha ki sefere üşenmezsem piramit modeli üçlü tel deneyeyim bakalım ne olacak..
   
  #15 sepet, 8 Aralık 2017
  Son düzenleme: 9 Aralık 2017
  • Beğendim Beğendim x 3
  • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  • Galip Galip x 2
 16. ProfessionaL

  ProfessionaL
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  3 Mart 2016
  Mesaj:
  96
  Alınan Beğeniler:
  292
  Şehir:
  istanbul
  Ratings:
  +422 / 20
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  25.05.2016
  Bu güne kadar kullandığım atomizerler içerisinde (belki 20'den fazla dl atomizerdir) favori atomizerim aromamizer plus. Her açıdan oldukça tatmin edici. Tek eksi yönü var o da boyutu.. Ürün sanki sadece g class için yapılmış gibi duruyor. Yeni çıkan bir kaç modda artık buna uyuyor.

  Tavsiye vermem gerekirse elinde revenger tarzı cihaz olan varsa Aromamizer supreme v2 alabilir (ft üzerinden postless deck alırsanız daha iyi olur)
   
 17. sepet

  sepet
  Expand Collapse
  Safety First ;-)
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  11 Şubat 2017
  Mesaj:
  931
  Alınan Beğeniler:
  2,975
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +5,815 / 26
  Kullandiginiz Cihaz:
  "ZibiL !"
  70 civarı tank kullandım, bu tank rta kategorisinde benim için ilk 5 içerisinde değil (her şeyiyle genel anlamda değerlendiriyorum).Daha öncede dediğim gibi, kötü veya sorunlu bir tank değil ama çok özel bir durumu yok.Çoğu insan 30mm oluşuna tav olarak merakından alıyor zaten.Bende olayı neymiş bakalım diyerek aldım, uzun vade de düzenli kullanacağımı sanmıyorum..
   
 18. ProfessionaL

  ProfessionaL
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  3 Mart 2016
  Mesaj:
  96
  Alınan Beğeniler:
  292
  Şehir:
  istanbul
  Ratings:
  +422 / 20
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  25.05.2016
  uzun vadede bende kullanmıyorum. 30mm gerçekten dışarı cıkarılacak bir ato değil. Ancak evde elimden düşmeyen bir atomizer. Elimde olmasının sebebi ise çok yumusak bir hava girişi var. Bunu supreme v2'de de aldım.

  Misal şu an elimde Coilart azeroth rta var. havalardan mıdır sarımdan mıdır atomizerden midir bilmiyorum çok kuru bir hava girişi var. Üç dört çekişte içme istegi kayboluyor. Aromamizer plusta ise böyle bir sıkıntı hiç yaşamadım.

  Bu arada @sepet üstadım senin favorilerini merak ettim. Bende onları inceleyebilirim :)
   
 19. sepet

  sepet
  Expand Collapse
  Safety First ;-)
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  11 Şubat 2017
  Mesaj:
  931
  Alınan Beğeniler:
  2,975
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +5,815 / 26
  Kullandiginiz Cihaz:
  "ZibiL !"
  Hah, o cümleyi yazarken bu sorunun geleceğini tahmin etmiştim :) birinci dışındakileri alfabetik sıra ile yazayım, benim için daha kolay olur (mtl ve rda kapsam dışı, sadece dl rta olanlar):
  -Reload Vapor USA - Reload RTA (arkadaşımdan gasp edip bir kaç hafta kullandım, yok böyle bir şey! henüz bulmayı/almayı başaramadım, çalışmalarım sürüyor :cry.: ).
  -Digiflavor - Pharaoh RTA (single coil hali, ilginç bir şekilde dual coil hali başarısız).
  -Geekvape - Ammit 25 (pharaoh rta ile oldukça benzer deneyim).
  -Svoemesto - Kayfun 5² (sıkı içimi ile enteresan bir DL deneyimi).
  -Vandyvape - Kylin (sızdırma sorununa rağmen vazgeçemiyorum).
  Listeden anlaşılabileceği üzere çoğunlukla sinle coil sakin sakin takılan bir adamım ama single diye bu tankları küçümsemek hata olur, piyasadaki çoğu dual coil tanka nal toplatırlar ;)

  Son bir kaç aydır rutin olarak kullandığım tanklar (değişiklik olsun diye bazen araya bir şeyler karıştırıyorum, özellikle de rda):
  Mtl (gündüzleri; ofiste ve dışarıda): Prime ve mini v3.
  Dl (gece; evde, çok nadiren ofiste ve dışarıda): Pharaoh ve Ammit25.
  Şehir dışı iş seyahati veya tatil durumlarında banko mtl..
   
 20. Anton

  Anton
  Expand Collapse
  Mareşal
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  6 Mayıs 2017
  Mesaj:
  596
  Alınan Beğeniler:
  2,124
  Şehir:
  Hammersmith
  Ratings:
  +6,850 / 38
  Şu Reload RTA'i denemeyi o kadar ama o kadar çok istiyorum ki... Hocam almanın yolunu bulursanız ne olur bana da ses edin. Varı yoğu basıp almaya çalışırım gerçekten.
   
  • Beğendim Beğendim x 2
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.