Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
 1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Mekanik Mod ve MTL Sarım Hk.

'Bir Bilene Sor' forumunda Bjelkorg tarafından 18 Ekim 2020 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
 1. Bjelkorg

  Bjelkorg
  Expand Collapse
  Banlandı

  Katılım:
  15 Ekim 2020
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  17
  Şehir:
  Kırklareli
  Ratings:
  +61 / 3
  Kullandiginiz Cihaz:
  Kalyon Mech/Troya MV2
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  20.10.20
  Merhabalar. Uzun bir aradan sonra ecig’e geri dönen biri olarak bir önceki konumda atomizer önerisi rica etmiştim forumdaşlardan, ardından Major V2 için bir arkadaş ile anlaştım. Okuduğum yorumlar ve Fakir’in Troya 1x ve IDA’nın ilk serilerini kullandığım zamanlardan edindiğim tecrübeleri hatırlayaraktan bu seçimimden de pişman olmayacağımı düşünüyorum.

  Mod olarak regulated seçimi yerine, zamanında Anatolian Mech ile tecrübe edindiğim o keyifli içime tekrar erişmek istedim, ve bir arkadaş ile Viramods Kaylon 7075 üzerine anlaştık. Şık olması ve 650 pillerle çalışıyor olması ne kadar sık kullanacağımı düşününce memnun edici olacağından eminim.

  Geriye araç gereçler kalıyor ki, bunları almadan önce hem öneriler ışığında deneme yanıma yapabilmek, hemde benden çok daha tecrübeli olan üstadlarımızdan fikir almak adına;

  Mekanik için pil seçimimi VTC6 için kullanmam da bir sakınca olur mu? Daha önce Anatolian kullanırken kaynağından emin olmamakla beraber bir pil ısınma sorunu yaşamıştım, pilden mi kaynaklandı yoksa benim bir hatam mı bilemesemde öneri almak istiyorum.

  Sarım olarak uğraşmaya vakit bulamadığım için her ne kadar oynamak istesemde sürekli 28ga ile 0.8, kimi zaman 0.9 sularında gezdim. Bu sefer farklı kalınlıklarda teller alarak denemeler yapmak istiyorum, tercihim genel olarak buharın ılık, ve sıcak olmasına yakın olduğu o tatlı aralık. Serin buharda hoşuma gidiyor lakin 1.2 ohm üzeri beni doyurmuyor, bu limite kadar olan önerilerinizi de denemek isterim.

  Likit olarak ilk etapta sigarayı bırakabilme eylemini garantiye almak için, ilk bir iki ay kadar Efkar kullanacağım, fakat ara sıra tankıma pastane usulü tatlar ekleyerek dilimi erkenden hazırlamak istiyorum ki, tütün tadı hafızadan ufak ufak silinsin, niyetimiz uzaklaşmak, velhasıl kelam tütün tadından çok benim sıkıntım nikotin ile. Dolayısıyla MTL’de severek kullandığınız gerek premium, gerek yerli üretim marka ve tatlar önerirseniz denemek için mutlaka notunu alacağım.

  Mobilde olduğum için imla hataları yapmış olabilirim, dilim sürçtüyse affola.
   
  • Samimi Samimi x 2
 2. emox200x

  emox200x
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  20 Ağustos 2017
  Mesaj:
  123
  Alınan Beğeniler:
  264
  Şehir:
  muğla
  Ratings:
  +888 / 7
  0.6 ohm altına inmeyeceğinizi düşünerek Vtc6 pil kullanmanızda sorun yok diye düşünüyorum. 0.6 ohm dememin sebebi ise pilden daha çok viramodların tetik mıknatısındaki kaplamanın 0.6 ohm altında kısa sürede kalkması ve tetiğin yapışık kalarak ateşleme yapmasıdır.
  Ohm kanununda I=V/R olduğuna göre dolu pilden çekeceğiniz akım I=4.2/0.6 I=7 Amper değeri çıkacaktır.
  Kısacası 0.6 ohm tel kullanırsanız vtc6 pilden 7 Amper akım çekmiş olacaksınız
  Bu arada viramod için yedek mıknatıs ihtiyacınız olursa 10x2mm mıknatıs tam olarak uyuyor
   
  • Faydalı Faydalı x 3
 3. Bjelkorg

  Bjelkorg
  Expand Collapse
  Banlandı

  Katılım:
  15 Ekim 2020
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  17
  Şehir:
  Kırklareli
  Ratings:
  +61 / 3
  Kullandiginiz Cihaz:
  Kalyon Mech/Troya MV2
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  20.10.20
  Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam. Siparişimi bu doğrultuda düzenleyip, 2 adet VTC6 yazdırdım deftere. Malum pil biterken içim keyfinin düşmesi hoş bir durum değil, hemen reload edebilelim, rahat olsun kafalar. :)

  Notunu aldım mıknatıs ipucunun. Sitelerinde de yedek parça satıyorlarmış lakin kargo bekleme derdi olmadan sorunumuzu çözeriz bir sorun yaşarsak öyleyse.

  Likit olarak Efkar'ı es geçip, Smoke Hunter'a yöneldim. Yüksek nikotinli likit ürettiklerini duymak iç rahatlattı, 18mg olarak 2'si tütün, 6'sı pastane olmak üzere likit ekledim sepete. Bu cephede de tamamız.

  Özellikle 26ga ve 28ga Kanthal için sarım önerisi yapacak olanlar varsa aç bir şekilde bekliyorum, bitişik, aralıklı sarmalı döndürmeli uçurtmalı hiç fark etmez, denemeye açığım. Farklı sarımlar yapmayarak çok şey kaçırmış gibi hissediyorum, daha kötü hissetmeme yardımcı olabilirsiniz önerilerinizle. :) Saygılar.
   
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.