Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Fakirs İnceleme Fakirs Ion V2 Rta - Kaptan'ın İncelemeleri

'Atomizerler' forumunda Mr. Ocean tarafından 5 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu

Fakirs Ion V2 Rta - Kaptan'ın İncelemeleri 5 5 2votes
5/5, 2 oy

 1. Konu
 2. Yorumlar (2)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
 1. Mr. Ocean

  Mr. Ocean
  Expand Collapse
  E-Sigara Tiryaki
  ESF Tecrübeli

  Katılım:
  29 Ocak 2018
  Mesaj:
  483
  Alınan Beğeniler:
  4,755
  Şehir:
  Bodrum
  Ratings:
  +11,279 / 19
  Değerli Arkadaşlar,

  Bu incelememin konusu, Fakirs Ion V2 Rta.

  Giriş:

  Ülkemizin güzide üreticilerinden birisi olan Fakirs’in Ion V2 atomizeri bir süredir sosyal medyada ve fuarlarda boy göstermeye başlamıştı. Yurt dışında DL ve MTL olarak iki farklı güverte ve ağızlık (drip tip) ile birlikte satışa sunulan atomizerin 2ml ve 4ml seçenekleri mevcut. Ülkemizde kullanıcıların talebi doğrultusunda DL veya MTL güvertelerden birisi ile satın alınabiliyor.

  Öncelikle belirteyim, incelememe konu atomizeri firmadan satın aldım. İncelemem maksadı ile bana gönderilmiş değildir. Ion V2, markanın RTA grubunda ilk sahip olduğum tank. Markanın bir RDA’sına sahibim fakat RTA’larını polikarbonat tank ile satışa sunduklarından ötürü kullanmayı tercih etmemiştim. Ion V2’de maalesef polikarbonat (PC) tank ile geliyor fakat Ultem tank seçeneği de ayrıca sunulduğu için beni cezbetti.

  İncelemem 4ml ve MTL güverteli versiyon içindir.


  Ürün Özellikleri:
  • Çap: Ato 23 mm, hava yüzüğü kısmı 24 mm
  • Yükseklik (Ağızlık hariç): 56 mm
  • Metal Malzemeler: AISI 316Ti Paslanmaz Çelik (SS)
  • Tank ve Ağızlık: Tecason marka Polikarbonat (PC)
  • İzolatörler: Tecason marka Peek
  • PEI Tank: Röchling marka SUSTAPEI (Ultem)
  • Ağızlık Tipi: 510
  • Kapasite: 4 ml
  • Dolum: Üstten
  • Güverte hava besleme delikleri: 3 x 0,8 mm

  Kutu İçeriği:
  • 1 x Ion V2 RTA – MTL güverte içinde
  • 1 x MTL drip tip
  • 1 x Kullanıcı Kitabı
  • 1 x Güverte anahtarı
  • O-ring ve Vidalar
  Ultem tankı ilave olarak satın aldım.


  Ön Yorumlar:

  Klon ürün tercih etmeyen ve kullandığım atomizer malzemelerine dikkat eden birisi olarak firmanın malzeme seçimindeki özen ilk dikkatimi çeken şey oldu. Metal malzemelerde AISI 316Ti paslanmaz çelik tercih edilmiş. 316Ti, 316L’ye çok benzeyen ve aslında paslanmaz çeliğin kaynak kabiliyetini arttırmak için içerisine 0,5% civarında Titanyum ilave edilmiş bir alaşım türü. 316L’ye göre belirgin bir üstünlüğü yok. Bulunması da çok kolay değil diye biliyorum. 316L yerine 316Ti tercihinin pazarlamaya yönelik olabileceğini düşünmekle beraber, tercih edilmesinden memnunum.

  Atomizer üzerinde gelen tank ve ağızlık malzemesi için kullanılan polikarbonat, Tecason markasına sahip. Malzeme saygın bir üreticiden temin edilmiş olsa da bu ligde bir atomizerin PC tank ile satışa sunuluyor olması hoşuma gitmedi. PC malzemelerden hem sağlık endişeleri hem bazı aromalarla kullanılamıyor olması hem de zaman içerisinde sararma/matlaşma yaşanabilmesi sebepleri ile uzak durmaya özen gösteriyorum. İlave olarak satın alınabilen PEI tank için yine Röchling marka SUSTAPEI (Ultem) tercih edilmiş.

  Yani uzun lafın kısası, atomizeri oluşturan malzemeler için saygın üreticilerden, içerisinde ne olduğu belli malzemeler kullanılmış. Çin’den ne idiği belirsiz malzemeler kullanılmamış.


  İlk İzlenim:

  Kutunun dış tasarımı hoş. İç tarafının bölümlendirilmesi daha iyi yapılabilirmiş. Bir kutu ve fazla opsiyon olunca evrensel bir sünger kesimi tercih edilmiş. Anlaşılabilir.

  20190704_141016.jpg
  [​IMG]
  Ion V2 Rta, kutu ve kutu ceketi görünümü. Kutu ceketinde Fakirs'e ait eski modellerin silüetleri kullanılmış. Hoş bir detay.

  Kutu içeriği yeterli ama biraz zayıf. Pamuk, hazır birkaç bobin, tornavida vb. mevcut değil.

  20190704_141051.jpg
  [​IMG]
  Ion V2 kutu içeriği. Kutuda gözüken ultem tank ayrıca satın alınmıştır.

  Kutudan çıkan kullanıcı kitabı son derece zayıf. Sadece İngilizce dilinde, içeriği yetersiz, dil kullanımı zayıf ve yazım yanlışı bulunan, iki sayfalık bir kağıt. Bu ligde bir atomizerin çok daha iyi ve özenli şekilde birkaç dilde yazılmış bir kullanıcı kitabı olmalı. Basılı kullanıcı kitabı yerine kullanıcı kitabı linkine yönlendirme yapan bir karekod ve kitabın linkinin bulunduğu küçük bir kağıt daha çevreci, daha ekonomik ve daha profesyonel olabilirdi.

  20190704_141145.jpg
  [​IMG]
  Kullanıcı el kitabının görünümü. Başka sayfa yok. Yazım yanlışının altını kırmızı ile çizdim.

  Evet, gelelim atomizerle ilgili ilk izlenimlerime.

  Atomizerin dış görüntüsü gerçekten çok güzel. Keskin köşeler yok, tüm pahlar kırılmış. Yüzey parlak, torna izi yok. İşleme şık. Markalama ufak ve göze çok fazla gelmiyor.

  20190704_175747-02.jpg
  [​IMG]
  Ion V2, ultem tank kendi drip tipi ile, Hcigar VT75C mod üzerinde.

  Atomizerin boyutu büyük. Ben büyük atolar sevdiğimden dolayı bana hoş gözüktü. Ufak boyutlu atoları tercih eden kullanıcılar 2ml versiyonuna bakmalılar.

  20190704_140701.jpg
  [​IMG]
  Boyut karşılaştırması. Soldan sağa sırası ile Spica Pro, Ion V2, Kayfun V4.

  Ürün maalesef temizlenmemiş ve makine yağı kokulu şekilde geldi. Yeni atomizerde ilk temizlik her kullanıcının yapması gereken bir şey olsa da makine yağını ve işleme pisliklerini ev imkanları ile çıkartmaya çalışmak, hele bu ligde bir ürün için can sıkıcı.

  Güverte kısmında yoğun torna izleri, pamuk havuzlarının iç kısımlarında ve alt izolatör etrafında çapaklar ve lokal bazı noktalarda pas vardı. Bu durumların hiç birisi tolere edilebilecek konular değil. Özellikle güverte kısmında kalite kontrol ve işleme eksiklikleri var. Müşteriye teslim öncesi çapaklar alınmalı, torna izleri giderilmeli ve mekanik işleme sonrası paslanmaz çelik yüzey temizlenerek pasifizasyon işlemine tabi tutulmalıdır. Malzemeye bu kadar özenildikten sonra son finişlerde gördüğüm bu eksiklikler beni hem üzdü hem de çok rahatsız etti.

  deck çapak.jpg
  [​IMG]
  MTL güverte. Metal çapaklar kırmızı okla, izolatör çapakları sarı okla işaretlenmiştir. Sağdaki fotoğrafın pamuk havuzu içerisinde leke şeklinde pas kalıntılarına örnek olarak görülebilir.

  Gelelim toleranslara. Dişler iyi açılmış, işçilik iyi. Sıkışan, zorlanan hiçbir diş yok. Dış kısımda tolerans kaçıklığı yok. Lakin mesela bendeki atonun bacası elle dönmüyor. Çünkü güverte etrafında veya tabanda bazı noktalara sürtüyor. Likit besleme için bacayı çevirmek gerekiyor. Bacayı döndürebilmek için üst taraftaki kısım zaten çok ince. Bileklerim kuvvetli olmasına ve lateks eldiven kullanmama rağmen likit beslemeyi el ile açıp kapatamıyorum. Bu arada tüm o-ringleri ve hata baca-güverte arasını saf vg ile yağladığımı ve besleme girişinden pamuk tiftikleri çıkmadığını da belirteyim. Bacayı döndürmek için şaka gibi ama kurbağacık kullanıyorum. Zamanla alışacaktır belki ve yine belki bana böylesi denk gelmiştir lakin ürünün son kullanıcıya bu şekilde gönderiliyor olması, kalite kontrol bacağında eksiklikler olduğunu düşündürüyor.

  Kendi ağızlığı (drip tip) atomizere çok gevşek oturuyor. Hâlihazırda ultem tank ile görsel olarak uyumsuz olduğundan dolayı elimdeki başka bir drip tiple kullanıyorum. Onun oturmasında sorun görmedim.

  20190704_192346-01.jpg
  [​IMG]
  Ion V2 ultem tank ve alternatif ultem drip tip ile, paranormal 250C mod üzerinde.

  Hava yüzüğünde stoper mevcut. Yüzük üzerinde yaklaşık 7,2 x 2 mm oval bir delik var. Bu delik, güverte üzerinde sırası ile 1, 2, 3 delikli ve tam boy açık hava deliklerinde konumlandırılabiliyor. Hava girişi kapatıldığında yok denecek kadar az bir kaçak söz konusu. Sıkılık çok tatmin edici. Sıkı içim seven MTL kullanıcılarını tatmin edecektir.


  Kurulum ve pamuklama:

  Birbirine kaçık konumlandırılmış iki yıldız başlı vida ve pamuk havuzlarından oluşan bir güverte yapısı var. Vidalar geniş tabanlı ve kalın tel – MTL clapton severleri üzmeyecek tipte. İlginç şekilde vida kaçıklıkları alışılmışa göre ters. Bu sebepten dolayı bobini ters sarmanız gerekiyor. Bobini ters sardıktan sonra başka bir durumla karşılaşıyorsunuz. Vidaların dönme yönü, telin suyuna değil. Yani teli altına almaktan ziyade dışarı itiyor. Bu durumda hem sarım daha uğraştırıcı hem de bobin düzgünlüğünü sağlamak daha zor. Ion V2’nin güverte tasarımında ters kutup vidası yerleşimini gerektirecek hiçbir durum yok. Acaba çizimde bir “mirror” hatasına mı kurban oluyoruz sorusu aklımın bir köşesinde.

  vida.jpg
  [​IMG]
  Solda: Ato güvertesinin vida konumlandırması. Sağda: Aynı fotoğrafın ayna görünümü alınmış hali. Vida konumlandırması alışılmış düzene geliyor. Güverte üzerinde torna izleri görülebilir.

  Pozitif kutup vidasının izolatörü çok etsiz. Özellikle acemi kullanıcılar teli kestikten sonra kalan kısmın güverte tabanına değmediğinden emin olmalılar.

  Gelelim pamuklamaya. Pamuğu telin içerisinden geçirip besleme deliklerinin taban hizasından kesiyoruz. Tiftikleyip oval pamuk havuzlarına, önce pamuğun uç kısmı alta gelecek şekilde yerleştiriyoruz. Pamuğun havuzu doldurduğuna ve tiftiklerin besleme tarafından çıkmadığına emin olmak kafi. Görece basit olan pamuklama, zincir çekimler ile oldukça da zorlamama rağmen beslemede sorun yaratmadı.

  20190704_193927.jpg
  [​IMG]
  Pamuklama örneği. Metalin gözüktüğü yerlerde torna izleri gözlenebilir.

  Üstten dolum olan tankın üst yan tarafında iki dolum deliği var. Her bir delik yaklaşık 3,5mm çapında. Gorilla şişelerden veya damlalıkla dolumu basit. Dolum sırasında atoyu hafif eğmek gerektiğinden tek dikkat edilecek husus, ya çok doldurmamak ya da dolum işlemi sonrası tankı eğik konumda tutmaya devam ederken üst kapağını kapatmak. Yapısı gereği üst kapağı kapatırken ilave bir iç basınç oluşmuyor. Eğer likit beslemeyi kapatabiliyorsanız, likite doymuş pamuk ile dolum sonrası fokurdama yaşanmıyor.


  Performans ve Değerlendirme Yorumlarım:

  Atoyu değerlendirmem sırasında üç farklı tel ile değişik sarımlar yaptım. TEMCo Titanyum ve Kanthal A1 ve 316L MTL fused clapton teller ile farklı sarımlar yaptım. 2, 2,5 ve 3 mm sarım denemelerimde en güzel performans veren sarımların 2,5 mm iç çapa sahip bobinler olduğuna kanaat getirdim.

  Güvertenin hava beslemesi aynı hat üzerine yerleştirilmiş 3 x 0,8mm delikten oluşuyor. Yani bobin boyunca alttan hava çarpıyor. Bobin altı besleme görece geniş olunca kullanıcıda sıkılıkla ilgili merak oluşuyor. Daha evvel bahsettiğim gibi, sıkılığı hava yüzüğü ile kontrol ediliyor ve ato gerçekten çok sıkı olabiliyor. Bobin altındaki beslemenin geniş, hava girişinin dar olduğu tasarımlar MTL için benim en sevdiğim tasarımlar. Vuruma olumlu yönde katkısı var.

  Atonun buhar performansı oldukça tatminkar. Yoğun ve doyurucu bir buhar veriyor. Boğaz vurumunu çok beğendim. Aroması ise orta seviyede diyebilirim. Aroma yorumumu kısa süreli bir kullanım sonucunda edindim. Zaman içerisinde güncelleyebilirim. Lakin önceliği aroma olan kullanıcılar 2ml versiyonunun yorumlarına bakarak kısa tankı değerlendirebilirler.

  Sesine baktığımda, özellikle tek ve iki delik açık içimlerde ıslık sesi var. Ben bu durumun hava giriş deliklerinin pahlarının kırılmamış olmasından dolayı yaşandığını düşünüyorum. Üretici tarafından kolaylıkla üstesinden gelinebilecek ve kullanıcı için rahatsız edici bir durum.

  Bazı kullanıcılar için önemli olabilecek sıcaklık kontrolü (TC) modunda kullanılabilen teller ile direnç oynaması hiç yaşamadım. Hep sabit kaldı.


  Beğendiklerim:
  • Özenli seçilmiş, iyi marka ve kaliteli malzemeler
  • Boğaz vurumu/ buhar performansı
  • Dış görünüm
  • Dış kısım ve dişlerin işçilikleri
  • Sıkılık

  Beğenmediklerim:
  • Temizlenmeden son kullanıcıya yapılan teslimat
  • Güverte işçiliği (Çapaklar, paslı noktalar ve torna izleri)
  • Ele tam gelmeyen likit besleme kontrolü
  • Dönmeyen likit besleme kontrolü (Bir üst maddeden bağımsız, tolerans kaynaklı – Bendeki ürüne özel olabilir)
  • Kutup vidalarının konumlandırması
  • Bazı hava besleme konumlarında ıslık sesi
  • Polikarbonat tank ve ağızlık
  • Kullanıcı kitabı


  Son Sözler:

  Son derece yüksek potansiyel barındıran fakat genel olarak bitişlerdeki özensizliklerden kaynaklı olarak bir takım sorunlarla gelen bir atomizer. Özellikle kuvvetli oyuncuların bulunduğu yabancı pazarda, üst ligde mücadele edeceği de göz önüne alındığında dikkatimi çeken eksikliklerinin giderilmesinin başarısına olumlu katkı yapacağını düşünüyorum. Her ne kadar yabancı pazara göre daha ucuz edinsek de, yerli kullanıcıların da daha iyisini hak ettiğine inanıyorum. Ufak, genel bir güncelleme ile üst ligin tepesine oynama potansiyeline sahip.

  Yerli üreticilerin yaptığı girişimlerin, üretimlerin sonuna kadar desteklenmesi gerektiğine inanan; dünyayı gezdiğim için yabancıların elinde yerli ürün gördüğümde gurur ve sevinçten gözleri yaşaran birisiyim.

  Umarım bu değerlendirme yazımın kullanıcılar kadar üretici için de bir kıymeti olur. Zira niyetim tespitlerimi yazarken kullanıcılara fayda sağlamanın yanında üreticilerin daha iyiyi başarmalarına destek olmaktır.

  Yazdıklarım, elimdeki atomizere ait ve tamamen benim düşüncelerimdir. Başka kullanıcıların farklı deneyimleri olabilir. Satın almadan evvel benim yorumlarımdan yola çıkmamanızı; kendi araştırma, okuma ve değerlendirmelerinizi yapmanızı salık veririm.


  Sürç-i lisan ettimse affola.


  Selamlar, sevgiler.
   
  • Faydalı x 96
  • Beğendim x 54
  • Galip x 14
  • Samimi x 5
  • Katılıyorum x 1
  • Komik x 1
 2. meyhimself

  meyhimself
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  11 Kasım 2016
  Mesaj:
  266
  Alınan Beğeniler:
  1,894
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +4,162 / 31
  Kullandiginiz Cihaz:
  Inf.imp.drive + towel
  Ilk yorum olsun.
  Öncelikle kalemine sağlik. Yine kaptan kalitesinde inceleme.
  Ayrıca atoyu bayram sabahıni bekleyen çocuklar gibi beklemenden, kutuyu eline almandan, ilk izlenimlerinden, yaziyi yazana kadar gecen surecte nasil titiz ve detayci yaklastigini yakinen bildigimden bir dostun ve daha da onemlisi bir forumdas buhardasin olarak tesekkur ederim.
  Bize dost arasinda soyledigin tum olumlu ve olumsuz goruslerini noktasına dokunmadan burada da paylaştigin icin durustlugunu takdir ederim.
   
  • Samimi Samimi x 7
  • Beğendim Beğendim x 2
  • Katılıyorum Katılıyorum x 1
 3. Raizo

  Raizo
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  29 Aralık 2016
  Mesaj:
  133
  Alınan Beğeniler:
  411
  Şehir:
  Muğla
  Ratings:
  +1,079 / 38
  Çok detaylı, ve çok samimi bir inceleme olmuş üstad. Fakir sürekli kendini geliştirse de sürekli aynı sorunları görüyoruz ürünlerinde. Çapaklar, torna izleri, yağlı ve pis gelmesi. Bir de buna çözüm bulup son kalite kontrolü yapsalar çok daha farklı olabilir.
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 4
  • Beğendim Beğendim x 1
  • Samimi Samimi x 1
 4. CooLStyLe

  CooLStyLe
  Expand Collapse
  Platin Üye
  Platin Üye

  Katılım:
  5 Ocak 2015
  Mesaj:
  13
  Alınan Beğeniler:
  113
  Şehir:
  Kocaeli
  Ratings:
  +298 / 3
  Ürün yeni, deneyimler yeni, beklenti çok üst düzeyde. Umarım kullanıcıyı üzmeyen, bir ürün olur. Şimdiden vatana millete hayırlı olsun.

  Special thanks to @Mr. Ocean , o ne şaheser bir anlatım, o ne güzel bir betimleme üstad. Siz anlattınız ben yaşadım. Elleriniz dert görmesin. Fikirlerinizden öpüyorum.
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  • Samimi Samimi x 1
 5. Dr. Brown

  Dr. Brown
  Expand Collapse
  Zamanda Yolcu

  Katılım:
  16 Eylül 2016
  Mesaj:
  62
  Alınan Beğeniler:
  659
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +1,694 / 11
  Kullandiginiz Cihaz:
  Smok Novo 2
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  03.09.2016
  40 dk 50 dk 1 saat süren cok video inceleme izledim. Hiçbirinde bu kadar kapsamlı, dogru noktaların detaylandırıldığı, eleştirinin de övgünün de tarafsız ve samimice yapıldığı bir inceleme görmemiştim. Muthiş bir inceleme. Ellerinize emeğinize sağlık. 0.3 mm kaçak var 0.4 mm açık var (kameraya doğru) puuffhh puufffhhtan öte gidemeyen incelemeciler ders niyetine okusun.

  Anladığım kadarıyla 90a gidebilecekken ufak dikkatsizliklerle taca cıkan bir atomizer olmuş. Umarım eleştiriler ışığında fiyatını hakeden ozenle tekrar elden gecirilir urunler.
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 8
  • Samimi Samimi x 2
  • Beğendim Beğendim x 1
 6. Anton

  Anton
  Expand Collapse
  Mareşal
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  6 Mayıs 2017
  Mesaj:
  593
  Alınan Beğeniler:
  1,986
  Şehir:
  Hammersmith
  Ratings:
  +6,461 / 35
  Üzerinde lokal olarak PAS ile gelen bir atomizer'ın yeri üst lig değil, çöp tenekesidir. Üzgünüm ama bu böyle.
   
  • Katılıyorum x 54
  • Beğendim x 8
  • Galip x 4
  • Faydalı x 2
  • Samimi x 1
 7. Jabbar

  Jabbar
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  15 Nisan 2017
  Mesaj:
  75
  Alınan Beğeniler:
  584
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +1,285 / 10
  Ellerinize sağlık hocam, forumda her atomizer için böyle bir inceleme yazısı olsa herkes aradığını isabetli bir şekilde bulurdu :)
  Bu arada pas gibi görünen şeyin makine yağı kalıntısı olduğu söylenmişti sanırım başka bir konuda.
  Bunun gibi şeyleri fiyattan ötürü tolere edebiliyoruz, ama yabancılar 100 Euro civarı bir para ödedikten sonra edebilir mi bilemiyorum.
   
  • Galip Galip x 1
  • Samimi Samimi x 1
 8. Musashi

  Musashi
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  16 Temmuz 2017
  Mesaj:
  190
  Alınan Beğeniler:
  641
  Şehir:
  Okinawa
  Ratings:
  +2,128 / 16
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  25.07.2017
  @Mr. Ocean eline sağlik. Yorumlarina genel olarak katiliyorum. Ek olarak: Bitişik sarimda atomizer ısınıyor, aralikli sarimda isinma problemi yok. Besleme bende de zor donuyordu. Aslanhan major ultem driptip ile bacayi birlikte kavrayinca rahat olmasa da el ile cevriliyor, ama bir temas var. 2 delikte biraz hışırti sesi var, tek delik sessize yakin. Islik sesi yok. Bence üretici ile gorusun, sizin atomizeri bir kontrol etsinler. Spica pro ile farkli karakterlerdeler. Onun icin kiyas zor. Silahli kuvvetler ile denedigim icin aroma yorumumu simdilik yapamiyorum. Grandmaster, tribeca ile daha saglikli yorum yapabilirim. Simdilik ideal sarimim khantal a1 28 ga aralikli 6 tur 2.5 mm. Bu arada pamuk havuzu 2mm sarima uygun degil, havuz tam dolu olmaz ise fokurdama veya akitma yapacak gibi duruyor.

  Selamlar..

  20190705_220055.jpg 20190705_220146.jpg 20190705_225953.jpg
   
  • Beğendim Beğendim x 8
  • Faydalı Faydalı x 7
 9. uzamorg

  uzamorg
  Expand Collapse
  Banlandı

  Katılım:
  21 Nisan 2019
  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  56
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +111 / 0
  @Mr. Ocean Bize kaptan iyi ki varsın demek düşüyor. Tertemiz, soluksuz okunan bir yazı. Atomizerde çapaklar var ama bu yazıda inanın yok :p Saygılar üstadım. Sadece, ilerde güncellersiniz belki ama buhar sıcaklığı konusunda bir bilgi gelir mi? Şimdiden çok teşekkürler... :)
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 4
  • Samimi Samimi x 1
 10. alper_pug

  alper_pug
  Expand Collapse
  E-Sigara Acemi

  Katılım:
  25 Temmuz 2016
  Mesaj:
  55
  Alınan Beğeniler:
  58
  Şehir:
  İstanbul
  Ratings:
  +103 / 1
  En önemli soruyu kimse sormamış. Pico ya oluyor mu? :)
   
  • Komik Komik x 5
  • Faydalı Faydalı x 1
 11. bambee

  bambee
  Expand Collapse
  E-Sigara Kullanıcısı

  Katılım:
  10 Nisan 2017
  Mesaj:
  113
  Alınan Beğeniler:
  493
  Şehir:
  Konya
  Ratings:
  +1,515 / 52
  Kullandiginiz Cihaz:
  Cihaz derken ?
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  26.04.2017
  Muazzam kalitede bir inceleme olmuş. Kıymetli vaktinizi bizler için harcamışsınız, ne kadar teşekkür etsek az.

  Genelde tanıtım yapanlar tanıtım için üreticiden en az iki tane ürün talep ederler. Haliyle çok objektif bir inceleme yapamıyorlar. O yüzden Kaptanımızın kıymetini bilmek lazım :)
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  • Samimi Samimi x 1
 12. Floydiian

  Floydiian
  Expand Collapse
  E-Sigara Acemi

  Katılım:
  26 Ocak 2017
  Mesaj:
  51
  Alınan Beğeniler:
  311
  Şehir:
  İstanbul
  Ratings:
  +490 / 1
  Kullandiginiz Cihaz:
  IPV8 - Berserker MTL RTA
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  25.01.2017
  Güzel anlatımı olan başarılı bir inceleme yazısı olmuş, emeğinize sağlık. Tüm hatalar tolere edilebilir ama pas kısmı çok önemli. Eğer anladığım gibiyse pas olan ürünlere çözüm bulunması gerekir.
   
  • Samimi Samimi x 1
 13. siz kaçın beni tanıdılar

  E-Sigara Profesör
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  9 Mart 2017
  Mesaj:
  526
  Alınan Beğeniler:
  1,489
  Şehir:
  Istanbul
  Ratings:
  +2,623 / 51
  Kullandiginiz Cihaz:
  Tokai
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  24.02.2017
  Pas kelimesinin gecmesi kafi karar vermek icin..

  Emeginize saglik cok guzel inceleme olmus..
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 4
  • Faydalı Faydalı x 1
 14. caganizm

  caganizm
  Expand Collapse
  E-Sigara Acemi

  Katılım:
  27 Nisan 2017
  Mesaj:
  35
  Alınan Beğeniler:
  197
  Şehir:
  istanbul
  Ratings:
  +368 / 1
  Kullandiginiz Cihaz:
  Tesla Punk 85 w+Penodat
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  30.10.2016
  Muhteşem bir inceleme. Elinize ağzınıza sağlık. Çok net bütün detaylar verilmiş.

  Pas, kir, yağ, çapak izi vs. devam anladığımız kadarıyla.

  Fiyat konusunda yorum yapsak dil varmıyor. Bu kalite standartı ile yurtdışı pazarı falan kendimizi kandırmanın ötesine geçmez zaten.

  Çok şey denir ya neyse
   
  • Samimi Samimi x 2
  • Beğendim Beğendim x 1
 15. shizophrenia

  shizophrenia
  Expand Collapse
  E-Sigara Acemi

  Katılım:
  2 Aralık 2016
  Mesaj:
  35
  Alınan Beğeniler:
  137
  Şehir:
  Sakarya
  Ratings:
  +252 / 5
  Kullandiginiz Cihaz:
  Henüz yok
  Ciddi ciddi almayı düşündüğüm ama kaptanın muhteşem incelemesinden sonra çekimser kaldığım bir atomizer. Belki ilerleyen zamanda
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 3
  • Samimi Samimi x 1
 16. Musashi

  Musashi
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  16 Temmuz 2017
  Mesaj:
  190
  Alınan Beğeniler:
  641
  Şehir:
  Okinawa
  Ratings:
  +2,128 / 16
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  25.07.2017
  @Mr. Ocean ustad, yerinizde olsam ilgili tedarikcinin sayfasina sikayet konusu acardim. Kimya firmalarina, likit tedarikcilerine sise akitmis, sisede sinek var, kasik sokmussun, tursu bidonu kullanmissin diye nasil sikayet aciyorsak bence atomizer ureticilerinede sikayet acmaliyiz. Sonuc alinir alinmaz bilemem ama bir yerden baslamak lazim. Kutu icerigindeki cam tanki kullanilamayan atomizer, pasli-capakli atomizer almaya daha cok devam ederiz sesimiz cikmazsa. Benim atomizerde sorun yok, olsaydi acilisi yapardim.
   
  #16 Musashi, 6 Temmuz 2019
  Son düzenleme: 6 Temmuz 2019
  • Katılıyorum Katılıyorum x 7
 17. sarı serum

  sarı serum
  Expand Collapse
  E-Sigara Acemi

  Katılım:
  27 Aralık 2017
  Mesaj:
  48
  Alınan Beğeniler:
  2,356
  Şehir:
  Adana
  Ratings:
  +4,098 / 6
  Kullandiginiz Cihaz:
  Penodat+ne olursa
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  12.12.2017
  Elinize emeğinize saglik @Mr. Ocean. Malzeme konusunda pek bilgim yok ama size sorayim bari. Bu malzemenin paslanmamasi gerekmez mi?

  Serzeniş size degil bu arada direk üreticiye. Neden Çinden gelen atomizerler temiz geliyor da bizimkiler böyle yollar anlamak mümkün degil. Acaba avrupada sattiklari ürünleri de böylemi yolluyorlar.
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 2
 18. omeringen

  omeringen
  Expand Collapse
  -.-
  ESF Profesör ESF Tecrübeli

  Katılım:
  4 Mayıs 2017
  Mesaj:
  807
  Alınan Beğeniler:
  1,799
  Şehir:
  ...
  Ratings:
  +5,673 / 103
  Kullandiginiz Cihaz:
  Sh FEV v4.5 + Sbody Macro
  Öncelikle bu konuyu üreticinin alt-forumuna açmadığınız için ayrıca teşekkür ederim. En önemli yönü bu konunun.
  Bu fiyata tankı satın alan adamı sadece PC malzemeye mahkum ediyor, ve üzerine cam ya da ultem tankı sırf daha çok para kazanmak için ayrıca satıyorsunuz. Bu iş turşu bidonu olayına dönmeye başladı artık, müşteriler PC malzeme istemiyor, bu kadar basit. Bir de zaten ilk başta DL deck ile de beraber geliyordu. Biraz tepki gelince paketten çıkartıldı, ayrıca satıp fiyatta biraz kısma yapmışlardı. İzolatördeki bozukluk, kirli gelmesi, pas lekesi, vida yönü, ince işçilik vs. kısımlarını okuyunca da tamam dedim. Umarım ileride para kısmı biraz daha geri planda olur, müşteri memnuniyeti ve istekleri daha ön plana çıkar.
   
  #18 omeringen, 6 Temmuz 2019
  Son düzenleme: 6 Temmuz 2019
  • Katılıyorum Katılıyorum x 19
  • Beğendim Beğendim x 7
  • Galip Galip x 2
 19. amocano

  amocano
  Expand Collapse
  E-sigara Meraklısı

  Katılım:
  31 Temmuz 2017
  Mesaj:
  21
  Alınan Beğeniler:
  25
  Şehir:
  İstanbul
  Ratings:
  +46 / 6
  Kullandiginiz Cihaz:
  Therion166 Eagle
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  2017
  Ben pas goremedim kullanilan malzemelerin hangisi paslanabilecek malzeme lutfen beni aydinlatin.
   
  • Katılıyorum Katılıyorum x 1
 20. hammersmith

  hammersmith
  Expand Collapse
  E-Sigara Tecrübeli

  Katılım:
  15 Mart 2016
  Mesaj:
  196
  Alınan Beğeniler:
  589
  Şehir:
  Istanbul
  Ratings:
  +1,604 / 11
  Resimde deformasyon olmuş renk değişimine uğramış kısımlarda oksidasyon gerçekleşmiş. Paslanmaz çelik ismi malzemenin hiçbir zaman paslanamayacağı anlamına gelmiyor, paslanmaya karşı direnci içerdiği alaşımla artırılmış anlamındadır. Yapısına göre, üretim ve kullanıldığı koşullara göre oksidasyona uğradığında paslanma gerçekleşir. Burada mutlaka bunu okulda ders olarak almış arkadaşlar mutlaka vardır, onlar daha net olarak açıklayabilirler. Bu bilgiler internette mevcut, oradan da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
   
  #20 hammersmith, 6 Temmuz 2019
  Son düzenleme: 6 Temmuz 2019
  • Beğendim Beğendim x 3
  • Faydalı Faydalı x 3
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.